بهترین، کامل‏ترین و قوی‏ترین نرم‏افزار مدیریت کافی‏نت و گیم‏نت

یکی از مواردی که صاحبان کافی‏نت‏ها و گیم‏نت‏ها با آن رو در رو هستند، کنترل و مدیریت سیستم‏های تحت شبکه است. بدین منظور نرم‏افزارهای متعددی جهت مدیریت کافی‏نت و گیم‏نت عرضه شده است. اما هر یک از این نرم‏افزارها دارای مشکلات و نقص‏های مربوط به خود هستند. غیر اتوماتیک بودن نرم‏افزار، امکانات کم، عدم سازگاری با کلیه ویندوزها، مصرف بالای رم و اشغال فضای زیاد CPU، پیچیدگی کار با نرم‏افزار، فارسی نبودن محیط برنامه، نمونه‏هایی از این مشکلات است که چه در نرم‏افزارهای ساخت داخل و چه در نمونه‏های خارجی وجود دارد.

اما در این ترفند قصد داریم به معرفی و بررسی نرم‏افزاری بپردازیم که می‏توان آن را به جرئت بهترین، کامل‏ترین و قوی‏ترین نرم‏افزار مدیریت کافی‏نت و گیم‏نت در جهان دانست. کاربرد آسان و سادگی، ظاهر زیبا و جذاب، سیستم کاملاً اتوماتیک، محافظ و آنتی تروجان، محدود سازی پهنای باند، محیط چند زبانه و پشتیبانی کامل از زبان فارسی، اعمال انواع محدودیت‏های نرم‏افزاری، سیستم حسابرسی پیشرفته، راهنمای هوشمند به زبان فارسی و... نمونه‏هایی از امکانات منحصر به فرد Turbo Net Manager است.

در ابتدا به بررسی ویژگی‏های این نرم‏افزار به صورت تفصیلی می‏پردازیم:

کاربرد آسان و سادگی: اولین و شاخص‏ترین مسئله‏ای که این نرم‏افزار را از نرم‏افزارهای مشابه مجزا می‏سازد سادگی کار با آن می‏باشد. قسمت‏هایی که روزانه به صورت خیلی زیاد با آن سر و کار دارید جلوی روی شما قرار دارند و در عین حال به بخش‏هایی که موجب قدرت این نرم‏افزار شده به سادگی می‏توانید دسترسی داشته باشید. بعد از کار با نرم‏افزار خود متوجه User Friendly بودن آن خواهید شد.

ظاهری بسیار زیبا و جذاب: این نرم‏افزار با متدهای استاندارد برنامه‏نویسی طراحی شده که باعث زیبایی و راحتی کار با آن گشته است.

سیستم کاملاً اتوماتیک: در نرم‏افزارهای مشابه، شما برای محاسبه قیمت یا باید سیستم‏ها را در ابتدای کار باز و در انتها قفل نمایید یا مجبورید برای کاربران شناسه جدا تعریف کنید. Turbo Net Manager هر دو این قابلیت‏ها را دارد اما سیستم اتوماتیک این نرم‏افزار نیاز شما را به این دو روش برطرف می‏کند. به محض استفاده کاربران از سیستم مورد نظر، زمان شروع کار آنها تنظیم می‏گردد. پس شما با خیال راحت می‏توانید به کار خود برسید و در هنگام خروج کاربران ،مبلغ را از آنها دریافت نمایید. در کنار این سیستم سایر روش‏ها مانند قفل نمودن سیستم‏ها، سیستم اکانتینگ و... نیز مهیا می‏باشد.

سیستم آنتی تروجان: این نرم‏افزار با اسکن کردن درگاه‏های ویندوز و مشاهده رفتار غیر مجاز نرم‏افزارهای هک آنها را ردیابی نموده و از کار انداخته و به طور کامل سیستم را پاک‏سازی می‏نماید. در ضمن پیامی به شما مبنی بر آلوده شدن سیستم ارسال می‏گردد.

محدود کردن سرعت دانلود (پهنای باند): به کمک این نرم‏افزار می‏توانید سرعت دانلود در هر سیستم را محدود کنید و مشترکین با سرعت دانلود متفاوت بسازید.

محدودیت دانلود برمبنای حجم: در نرم‏افزار Turbo Net Manager این امکانات نیز در اختیار شما خواهد بود: محدود کردن حجم دریافتی برای کاربران، امکان ساخت مشترکین بر مبنای حجم دانلودی، اعمال محدودیت دانلود بر اساس حجم، مشاهده پهنای باند استفاده شده توسط هر سیستم، قفل نمودن سیستم‏ها پس از مصرف حجم تعیین شده به صورت خودکار و امکان تعریف قیمت برای هر مگ حجم اضافی دانلود شده توسط کاربر. همچنین برخلاف نرم‏افزارهای کاهنده پهنای باند، این نرم‏افزار سرعت دانلود و بارگذاری صفحات را کاهش نمی‏دهد، بلکه بر روی حجم دریافتی کنترل دارد.

بستن اتوماتیک: با این نرم‏افزار می‏توانید مانع دسترسی کاربران به بخش‏های مختلف ویندوز شوید. هر بخشی از ویندوز که حتی مایکروسافت هم برای بستن آن راهکاری ارائه نکرده باشد با این نرم‏افزار بسته می‏شود. این نرم‏افزار از الگوی منحصر به فردی برای ایجاد محدودیت استفاده می‏کند که باعث شده روش‏های مختلف دسترسی به یک بخش به طور مثال ویرایشگر رجیستری ویندوز بی‏نتیجه باشد. شما به کمک این ویژگی می‏توانید حتی پروفایل‏های یاهو را نیز مسدود کنید!

محافظ: این نرم‏افزار دارای سیستم محافظ می‏باشد که مانع هک خود نرم‏افزار توسط هکرها می‏گردد. و با وجود این محافظ نمی‏توان کلاینت برنامه را از کار انداخت.

پایداری: قطع برق، اختلال در شبکه، ریست نمودن، نرم‏افزارهای تنظیم کلاک CPU و هیچ چیز دیگر نمی‏تواند موجب اختلال در محاسبه قیمت برای کاربران شود.

راهنمای هوشمند و فارسی: راهنمای هوشمند برنامه به طور خودکار راهنمایی‏های لازم برای استفاده از برنامه را به شما ارائه می‏دهد.

اعمال محدودیت برای اپراتورها: شما به کمک این نرم‏افزار می‏توانید بخش‏های مختلف نرم‏افزار را دسته‏بندی نموده و اجازه دسترسی به بخش‏های خاصی از نرم‏افزار را برای اپراتورهای خود تعریف کنید.

گفتگو با کاربران: با این نرم‏افزار می‏توانید هرگاه که لازم باشد با کاربران گفتگو یا چت نمایید. در این گفتگو امکان استفاده از شکلک‏های یاهو نیز فراهم آمده است.

امکان استفاده در انواع شبکه‏ها: می‏توانید این نرم‏افزار را برروی شبکه‏های Work Group و Domain چه به صورت کابلی و چه به صورت وایرلس نصب نمایید.

دو زبانه بودن محیط برنامه: نرم‏افزار Turbo Net Manager دو محیط کاملا فارسی و یا کاملا انگلیسی را برای شما فراهم می‏سازد.

تاریخ شمسی: در محیط این نرم‏افزار امکان استفاده از تاریخ شمسی نیز وجود دارد.

سیستم اکانتینگ (حسابرسی): در کنار امکان استفاده از سیستم اتوماتیک برنامه، می‏توان از سیستم اکانتینگ نیز استفاده نمود. حتی می‏توان سیستم‏ها را به حالت فقط اکانتینگ تنظیم کرد. نرخ پایه متفاوت برای کاربران مختلف، ثبت پرداختی کل برای کاربران و امکانات جستجو و محدودیت تعداد روز برای اکانت‏ها در حالت اکانتینگ فراهم می‏باشد. این نرم‏افزار دارای دو نوع مختلف اکانت (حساب) می‏باشد: اکانت‏هایی که کاربران در ابتدا هزینه اکانت را می‏پردازند (مانند کارت‏های اینترنتی) و اکانت‏هایی که کاربران پس از استفاده و به طور مثال به طور ماهانه حساب خود را می‏پردازند (برای شبکه‏های اداری و دانشگاهی). شما می‏توانید برای اکانت‏ها محدودیت حجمی اتخاذ نمایید. بدین صورت که هر کاربر حق استفاده از چقدر حجم برای دانلود در ساعت یا در روز و یا در کل داشته باشد. همچنین می‏توان با ساخت گروه‏های مشترکین آنها را دسته بندی کرد و خصوصیاتی مانند حق استفاده از سیستم‏های خاص یا ساعات خاص و... را برای هر گروه تعریف نمود. به طور مثال این قابلیت در مراکز دانشگاهی برای تفکیک مقاطع تحصیلی مفید می‏باشد. همچنین برای شارژ اکانت‏ها به صورت گروهی و یا تخصیص سایر ویژگی‏های مشترکین به صورت عمده و گروه‏بندی شده می‏توان از این قابلیت بهره برد.

انتقال کاربر: می‏توانید کاربری را از یک سیستم به یک سیستم دیگر منتقل کنید، آن هم به سادگی یک کلیک کردن!

ثبت شناسه بدون نیاز به ایجاد کاربر: می‏توانید برای کاربران عمومی (کسانی که اکانت ندارند) نام و نام خانوادگی وارد نمایید تا در گزارش‏گیری‏ها نمایش داده شود.

گزارش‏گیری به فرمت‏های Html ،Text و Access: می‏توانید گزارش روزانه، گزارش کارکرد کل و یا در بازه زمانی خاص را در قالب‏های نرم‏افزاری Access یا Html بایگانی نمایید.

تعیین حداکثر مدت زمان یا حداکثر مبلغ: به طور مثال می‏توانید تعیین کنید که یک کاربر یک ساعت یا مثلاً هزار تومان از هر سیستم استفاده نماید.

بهینه‏سازی Registry: این نرم‏افزار در صورت نیاز می‏تواند با بهینه‏سازی رجیستری ویندوز بخش‏های غیر ضروری و خطرناک ویندوز را ببندد و در واقع سیستم را Restrict نماید.

نمایش میزان کارکرد: Turbo Net Manager امکان نمایش میزان کارکرد یا میزان بالانس کاربران برای آنها در سیستمی که نشسته اند را نیز فراهم می‏سازد.

ارسال پیام برای کاربران یا کاربران خاص: با این نرم‏افزار می‏توانید یک پیغام را برای همه کاربران و یا یک کاربر خاص را که می‏تواند حاوی یک تذکر یا اخطار باشد را ارسال نمایید.

مانیتورینگ: با این نرم‏افزار می‏توانید تک تک سیستم‏ها را مانیتورینگ کنید، با توانایی‏هایی نظیر مشاهده صفحه نمایش کاربر و کنترل کامل هر سیستم با داشتن قابلیت‏های تایپ و استفاده از ماوس به صورتی که انگار واقعاً در پشت سیستم کاربر حضور دارید.

کی لاگینگ: مشاهده کلیدهای فشرده شده توسط کاربران از دیگر ویژگی‏های این نرم‏افزار است.

دسترسی کامل به MyComputer سیستم‏ها: در واقع با این نرم‏افزار می‏توان به تمامی درایو‏های سیستم کاربر از طریق سیستم سرور دسترسی پیدا کرد و امکاناتی از جمله حذف، کپی و انتقال را بر روی آنها انجام داد. یا به طور مثال فایل‏های ذخیره شده در سیستم را دریافت نمود و یا عکس‏های ذخیره شده را مشاهده نمود. در هنگام مشاهده فایل‏های کلاینت توسط مدیر در «سیستم خودبا دو بار کلیک بر روی هر فایل آن فایل در سیستم کاربر توسط نرم‏افزار مربوطه باز می‏شود. به طور مثال با دو بار کلیک بر روی فایل با پسوند doc آن فایل توسط نرم‏افزار Word برای کاربر باز می‏شود. یا با دو بار کلیک بر روی فایل‏های اجرایی آن فایل و برنامه برای کاربر اجرا می‏گردد. این قابلیت به اصطلاح Remote File Manager نام دارد.

قفل کردن سیستم‏ها: می‏توان سیستمی یا سیستم‏هایی را به طور دلخواه قفل نمود. سیستم‏هایی را به حالت فقط اکانتی برد و سیستم‏هایی را به حالت استفاده آزاد (سیستم اتوماتیک) قرار داد.

امکان ایجاد میانبر برای دستورات پر کاربرد: به طور مثال اگه مرتباً مجبورید که وبسایتی را برای کاربران باز کنید می‏توانید برای این دستور میانبری ایجاد نمایید تا در استفاده‏های بعدی از این میانبر استفاده کنید.

خاموش نمودن و یا Log Off نمودن سیستم‏ها: به صورت تایمر که این تایمر برای کاربران ارسال می‏شود و آنها متوجه می‏شوند که به طور مثال تا پنج دقیقه دیگر کافی‏نت تعطیل می‏شود. (ترفندستان)

امکان پسوردگذاری بر روی برنامه مدیر: در صورتی که امکان استفاده دیگران از کامپیوتری که شما استفاده می‏کنید فراهم می‏باشد و می‏خواهید مانع دسترسی آنها به بخش مدیریت برنامه شوید، می‏توانید پسورد را برای بخش‏های مختلف برنامه فعال نمایید.

امکان تعریف بی‏شمار نرم‏افزار مدیر: اگر کافی‏نت شما توسط دو یا چند سیستم مدیریت می‏شود می‏توانید بر روی هر دو یا چند سیستم، کافی‏نت خود را مدیریت کنید.

امکان تعریف بی‏شمار گروه نرم‏افزار کاربر: در صورتی که کافی‏نت شما از دو یا چند بخش مجزا تشکیل شده و می‏خواهید این بخش‏ها را نیز به صورت مجزا مدیریت کنید TurboNetManager این قابلیت را دارا می‏باشد.

سایر ویژگی‏ها:
- روشن نمودن، خاموش کردن و Log Off نمودن سیستم‏ها.
- ارسال فایل برای کاربران و ارسال آپدیت برنامه به صورت Direct.
- تنظیم ساعت و تاریخ سیستم‏ها.
- خالی نمودن سطل زباله سیستم‏ها.
- اجرای نرم‏افزار برای هر سیستم.
- باز نمودن وب‏سایت خاص در هر لحظه برای کاربران.
- تایپ نمودن به جای کاربران.
- بستن برنامه خاص در هر لحظه.
- امکان باز و بسته نمودن درایو CD-Romها، اگر می‏خواهید ببینید که در درایوها ‍CD جا نمانده باشد.
- سیستم تهیه پشتیبان از اطلاعات.


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

نرم افزار های مشابه اور نوت , کافی نت پروفسور بندرعباس , بزرگترین گیم نت ایران , دو کاربره کردن سیستم , بهترین برنامه ابری , کافی نت های تهران , ساده لوح فیلم نت , ترفندهای کافی نت , کافی نت تلفنی , بهترین گیرنده , کافی نت یاذر , شبکه نت هاوس , کافینت یار

تبلیغات