آکاایران: با استفاده از کدهای مخفی آیفون می‌توان اعمالی ویژه را در کمترین زمان ممکن انجام داد. مزیت اصلی کدهای دستوری آیفون دسترسی به بخش‌هایی است که در حالت عادی امکان آن وجود ندارد. برخی از کدهای مخفی آیفون برای تمامی کاربران کارایی داشته و برخی دیگر برای استفاده افراد حرفه‌ای در نظر گرفته شده‌اند. به عنوان نمونه می‌توان به مشاهده قدرت سیگنال به صورت دقیق، مشاهده وضعیت انتقال تماس‌ها و همچنین مخفی کردن شماره خود از شماره تماس‌گیرنده اشاره کرد. در ادامه این مقاله از مجموعه ترفندهای آکاایران, به آموزش این کدهای مخفی میپردازیم. با ما همراه باشید.

کدهای مخفی آیفون :

Related image

 • پنهان کردن شماره تماس

شما می‌توانید با استفاده از کد خاصی در آیفون خود از نمایش شماره تماس خود در گوشی افراد خاصی که با آن‌ها تماس می‌گیرید جلوگیری کنید. بدین منظور برنامه شماره‌گیر یا دایلر آیفونتان را اجرا کنید. حال باید کد #31#Number را وارد کنید و دکمه برقراری تماس را لمس کنید. دقت داشته باشید که منظور از Number شماره تماس فرد یا مخاطبی است که تمایل دارید شماره آیفون شما در حین برقراری تماس با او در گوشی وی نمایش داده نشود.

کدهای مخفی آیفون

به بیان دیگر شما به منظور پنهان کردن شماره تماس آیفون خود تحت هر شرایط، کافیست که به ابتدای شماره‌ای که با آن تماس می‌گیرید کد #31# را اضافه کرده و دکمه برقراری تماس را لمس کنید. بدین صورت شماره تماس شما برای مخاطب مورد نظر مخفی می‌شود و وی تماسی با عنوان No Caller ID را دریافت می‌کند.

 • مشاهده آنتن‌دهی سیم کارت

به منظور نمایش میزان کیفیت آنتن‌دهی سیم کارت در گوشی‌های اندرویدی و آیفون‌های اپل یک آیفون منحصر به فرد در گوشه فوقانی دستگاه تعبیه شده است. اغلب ما کاربران با مشاهده این آیکون که اصطلاحا سیگنال بار (Signal Bar) نام دارد، کیفیت آنتن‌دهی سیم کارت دستگاه را تشخیص می‌دهیم. شاید جالب باشد که بدانید یکی از کدهای مخفی آیفون به شکل دقیق‌تری کیفیت آنتن‌دهی دستگاهتان را مشخص خواهد کرد!

کدهای مخفی آیفون

بدین منظور کافیست که به دایلر یا بخش شماره‌گیر آیفونتان مراجعه کنید و کد *3001#12345#* را وارد کرده و سپس دکمه برقراری تماس را لمس کنید.

کدهای مخفی آیفون

به محض وارد شدن به صفحه حاوی گزینه‌های مختلف، انگشت خود را بر روی دکمه پاور (Power) آیفون قرار دهید و کمی نگه دارید تا اسلایدر مربوط به خاموش کردن دستگاه نمایش داده شود.

کدهای مخفی آیفون

پس از نمایان شدن اسلایدر مربوط به خاموش کردن آیفون، انگشت خود را بر روی دکمه هوم (Home) قرار دهید و نگه دارید تا به صفحه اصلی آیفون منتقل شوید.

کدهای مخفی آیفون

حال به گوشه سمت راست و بالای صفحه نمایش آیفونتان نگاه کنید. مشاهده خواهید که یک عدد به جای سیگنال بار گوشی نمایش داده می‌شود. این عدد میزان کیفیت آنتن‌دهی آیفونتان را نمایش می‌دهد. برای خواندن و درک کیفیت آنتن‌دهی آیفون به تصویر زیر و توضیحاتی که در ادامه ارائه می‌کنیم نگاهی داشته باشید.

کدهای مخفی آیفون

همانطور که در نمودار فوق مشاهده می‌کنید، اگر عدد نمایش داده شده بین 80- و 40- باشد، آنتن‌دهی آیفونتان مطلوب است. هرچه از 80- به سمت 40- پیش بروید سیگنال دهی قوی‌تری را خواهید داشت. اگر این عدد مابین 80- الی 140- باشد، آنتن‌دهی آیفونتان چندان کیفیت مطلوبی ندارد. دقت کنید که هرچه این عدد به سمت 140- پیش برود کیفیت آنتن‌دهی آیفونتان هم کمتر می‌شود. بنابراین به صورت کلی عدد 80 حالت نرمال آنتن‌دهی را نمایش می‌دهد.

 

 • پیدا کردن کد IMEI

همانطور که در بخش مقدمه هم اشاره داشتیم، یکی دیگر از کدهای مخفی آیفون منجر به نمایش کد IMEI اختصاصی دستگاه می‌شود. بدین منظور کافیست که وارد بخش دایلر یا شماره‌گیر آیفون خود شوید و کد *#06# را وارد کرده و دکمه برقراری تماس را لمس کنید. پس از چند میلی ثانیه، کد IMEI اختصاصی آیفونتان نمایش داده می‌شود.

کدهای مخفی آیفون

دقت داشته باشید که این کد به صورت اختصاصی مربوط به آیفون‌های اپل نبوده و در اغلب از دستگاه‌های اندرویدی هم با شماره‌گیری این کد می‌توانید به کد IMEI دستگاه دسترسی پیدا کنید.

 • پیدا کردن شماره واسط اپراتور

هنگامی که شما نسبت به ارسال پیامک برای یک مخاطب اقدام می‌کنید، پیامکتان برای یک شماره خدمات دهی منحصر به فرد که مربوط به اپراتور سیم کارتتان است ارسال شده و پس از آن برای مخاطب اصلی مورد نظرتان ارسال می‌شود. در آیفون‌های اپل با شماره‌گیری کد *#5005*7672#  و لمس گزینه برقراری تماس، می‌توانید شماره واسط اپراتور خود را مشاهده کنید.

کدهای مخفی آیفون

 • انتقال تماس‌ها به حالت انتظار

با استفاده از کد مخفی خاصی می‌توانید در آیفون خود وضعیت انتظار را فعال کنید. به این وضعیت اصطلاحا Call Holding یا Call Waiting گفته می‌شود. با فعال سازی قابلیت انتقال تماس‌ها به صف انتظار، تماس‌های دریافتی شما به حالت انتظار منتقل می‌شوند. برای فعال کردن این قابلیت کد مخفی *43# را در بخش دایلر آیفون وارد کرده و دکمه برقراری تماس را لمس کنید.

کدهای مخفی آیفون

با وارد کردن کد #43# و لمس گزینه برقراری تماس، می‌توانید این قابلیت را غیر فعال کنید. همچنین با شماره‌گیری کد *#43# و لمس گزینه برقراری تماس هم می‌توانید از وضعیت فعال یا غیر فعال بودن قابلیت انتقال تماس‌ها به حالت انتظار آیفون خود مطلع شوید.

 • مشاهده تعداد تماس‌های از دست رفته

با شماره‌گیری کد مخفی *#61# در آیفون خود می‌توانید تعداد تماس‌های از دست رفته خود را مشاهده کنید.

 

 

 •  نمایش Field Test Mode

کدهای مخفی آیفون 5s

 

بخش " Field Test Mode " به بخشی گفته می شود که با مراجعه با آن می توانید از جزئیات تکنیکال و بخش های مهمی اعم از Sim onfo، PDP context info و... گوشی آیفون خود استفاده کنید. برای استفاده از این بخش باید کد " ستاره 3001، مربع، 12345، مربع، ستاره " را همانند تصویر استفاده کنید.

 بررسی " SMS center "

کدهای مخفی آیفون 7

 

جالب است بدانید زمانیکه شما پیام ارسال می کنید، ابتدا به سرور ارائه دهنده خدمات سیم کارت شما فرستاده می شود و سپس به شحص مورد مظرتان فرستاده می شود که این فرایند ممکن است چند ثانیه و یا گاها چند صدم ثانیه طول بکشد. از این رو اگر گوشی خود در دست افراد سودجو بیافتد، آنها می توانند این شماره را تغییر دهند و شماره خود را جایگزین نمایند و از پیام های شما سوء استفاده نمایند.

از این رو برای چک کردن سرور یا " SMS center " گوشی ایفون می بایست کد " ستاره، مربع، 5005، ستاره، 7672، مربع " را شماره گیری نمایید.

 •  بررسی دایورت شدن سیم کارت

کدهای مخفی ایفون ۶

 

گاها بنابر دلایل مختلف ممکن است سیم کارت خود را به سایر سیم کارت ها و یا خطوط ثابت منتقل یا دایورت کنید. برای این فرایند باید کد " ستاره، 21، مربع، شماره مورد نظر، مربع " را شماره گیری کنید.

 جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی و آموزش استفاده از کدهای مخفی آیفون پرداختیم. تعداد کدهای مخفی آیفون بیشتر از مواردی است که ما به آن‌ها اشاره کردیم، اما موارد فوق کاربردی‌ترین کدهای مخفی آیفون محسوب می‌شوند. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل و موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

 کدهای مخفی آیفون برای تعیین وضعیت تماس

 • بلاک کردن تماس‌ها : #پین کد*33*
 • بیرون آوردن از وضعیت بلاک : #پین کد*33#
 • وضعیت سرویس پشت خطی : #43#* و سپس برقراری تماس
 • فعال کردن سرویس پشت خطی : #43* و سپس برقراری تماس
 • غیر فعال کردن سرویس پشت خطی : #43# و سپس برقراری تماس
 • وضعیت انتقال تماس (دایورت) : #21#* و سپس برقراری تماس
پربازدیدها

Fatal error: Call to a member function fetchall() on boolean in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/tecnoloji/mbed/incx/porbazdid2.php on line 11