آکاایران: شارژ موبایل یکی از مهم ترین ابزاری است که کاربران همیشه نگران خراب شدنشان هستند، و سعی دارند برای طول عمر قطعات موبایل و از همه مهم تر باتری، به دنبال شارژر اصل بروند. شارژر آیفون هم مانند موبایل های دیگر شارژر های تقلبی بسیاری در بازار دارد که با همان شکل و ظاهر به مشتریان فروخته می شوند. در این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران , تصمیم داریم روش های تشخیص تقلبی و اصل بودن کابل های آیفون را به شما آموزش دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب با آکا ایران همراه باشید.

Image result for ‫کابل اپل‬‎

کابل‌های تقلبی و جعلی

استفاده از کابل‌های تقلبی و جعلی عواقبی در بر دارد که از دید اپل می توان آنها را از جمله موارد زیر بیان کرد:

  1. آسیب دیدن دستگاه و سیستم شارژباتری
  2. از بین رفتن و آسیب دیدن کابل به سادگی
  3. احتمال جدا شدن کانکتور کابل، داغ شدن یا عدم اتصال مناسب
  4. شارژ نکردن و مشاهده خطای تقلبی بودن کابل

چگونه کابل شارژر اصل و تقلب اپل را تشخیص دهیم؟

در ابتدا لازم به ذکر است که بگوییم، در هنگام خرید سعی کنید تا فروشگاه های معتبر خرید خود را انجام دهید تا با این مشکل روبرو نشوید. اما اگر انجام این کار کمی دیر شده است، می توانید با مطالعه موارد ذیل از نحوه تشخیص کابل شارژر اصل و تقلب اپل را مطلع شوید.

1- رنگ پورت ورودی کابل لایتنینگ

تشخیص شارژر اصلی اپلمشخصات شارژر اصلی اپل

همان گونه که در تصویر بالا مشاهده می کنید، شناسایی پورت ورودی کابل لایتنینگ کار چندان سختی نیست و می توان به راحتی تمام این کار را انجام داد. تصویر سمت راست نشانه ای از کابل لایتنینگ اورجینال و در سمت چپ نوع فیک و تقلبی آن است.از مهم ترین نکات تشخیص کابل لایتنینگ می توان به رنگ آن اشاره کرد که از فلزهای طلایی رنگ صاف و یک دست استفاده شده است و بدنه آن نقره ای و بسیار روشن است و این در موراد در کابل تقلبی وجود ندارند و این گونه می توانید کابل تقلبی را تشخیص دهید.

 

چک کردن سر USB

سر USB کابل اپل در بخش فلزی، با دانه‌بندی ریز و صیقلی‌ست و دارای نکاتی است که در ادامه می‌بینید.

کابل اورجینال اپل

اورجینال: شیار قفل قطعه فلزی به شکل ذوزنقه و متقارن است

تشخیص کابل اصلی آیفون از تقلبی

تقلبی: شیار قفل قطعه فلزی مستطیل و نامقارن است

تشخیص کابل اصلی آیفون از تقلبی

اورجینال: کنتاکت ها طلایی رنگ و با گوشه های گرد هستند

کابل اورجینال اپل

تقلبی: کنتاکت ها نقره ای هستند

تشخیص کابل اصلی آیفون از تقلبی

اورجینال: دانه بندی بخش فلزی ریز و ظریف است

تشخیص کابل اصلی آیفون از تقلبی

تقلبی: دانه بندی قسمت فلزی درشت و ساخت آن زمخت است

تشخیص کابل اصلی آیفون از تقلبی

اورجینال: بخش عایق USB یکدست و صاف است

کابل اورجینال اپل

تقلبی: بخش عایق USB یکدست نیست

 

3- نوشته برجسته بر روی کابل شارژر

قیمت کابل اصلی اپل

کابل‌های اصلی اپل امضای Designed by Apple in California Assembled in China را در فاصله‌ی 7 اینچی از سر USB به صورت هک شده دارند. البته کابل تولید شده در ویتنام و برزیل هم از طرف اپل عرضه می‌شود که به ترتیب با عبارات Assembed in Vietnam و Indústria Brasileira تمام می‌شوند.

نکته دیگر اینست که بلافاصله بعد از این عبارت یک شماره سریال 12 رقمی هم مشاهده می‌کنید.

4- شل بودن کابل و عدم جایگری سفت و محکم در سوکت شارژر گوشی

کابل های تقلبی و فیک هنگامی که به گوشی متصل می شوند همانند کابل های شارژر اصل و اورجینال نمی توانند محکم و سفت به گوشی متصل شوند. با این وجود آنها شل خواهند بود و نمی توانند چفت گوشی شما شوند و در این صورت می توانید از تقلبی بودن کابل شارژر قرار گرفته شده در باکس گوشی مطلع شوید. لازم به ذکر است که این نوع کابل ها می توانند به راحتی هر چه تمام باتری گران قیمت گوشی شما را خراب کنند و باید هزینه زیادی را در آینده ای نه چندان دور با استفاده از این کابل بپردازید.

5- رنگ و شمایل پورت ورودی

کابل اصلی appleکابل لایتنینگ اصلی اپل

شاید با وجود تعاریف زیادی تا این قسمت از این مطلب، می توانید به راحتی این دو سری اصل و تقلب را تشخیص دهید. بله درست حدس زدید، پورت سمت چپ اصل و سمت راست تقلبی است. با مشاهده نحوه ساخت این دو تصویر می توانید به راحتی تشخیص چشمی جالبی پیدا کنید که نوع اصل کابل لایتنینگ از رنگ و شمایل طلایی و خاصی برخوردار است و اما این موارد در نوع تقلبی آن وجود ندارد. موفق باشید.

 

پربازدیدها

Fatal error: Call to a member function fetchall() on boolean in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/tecnoloji/mbed/incx/porbazdid2.php on line 11