آکاایران: اگر از یک گوشی اندرویدی استفاده می‌کنید ممکن است در منوی به‌اشتراک‌گذاری یا زمانی که به شبکه وای‌فای متصل هستید در بخش WiFi گزینه‌ای به نام Wi-Fi Direct را در بالای صفحه دیده باشید. Wi-Fi Direct استاندارد وای‌فای است که به دستگاه شما اجازه می‌دهد به سایر دستگاه‌ها متصل شده و بدون نیاز به اینترنت یا یک مودم بی‌سیم اطلاعات را میان سایر دستگاه‌ها به اشتراک‌ قرار دهد.در این مقاله تصمیم داریم نحوه ی استفاده از WiFi Direct را در گوشی سامسونگ آموزش دهیم .برای مشاهده این آموزش در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

Image result for Wi-Fi Direct

Wi-Fi Direct چیست؟

قابلیت Wi-Fi Direct این امکان را فراهم می کند تا داده ها را به تلویزیون اسمارت و یا هر دستگاه اسمارت دیگری اتصال دهید، در واقع می توان سرویس وای فای دایرکت را شکلی جدید و پیشرفته از بلوتوث نامید که اطلاعات را سریع تر و با کیفیت بالاتر از بلوتوث انتقال خواهد داد. ویژگی که در قابلیت Wi-Fi Direct بسیار هیجان انگیز است همه نبودن حجم و نوع داده ایست که می خواهد ارسال شود؛ تمامی اطلاعات با کیفیت اصلی و سرعت مطلوب به سایر پخش کننده های اسمارت انتقال داده خواهند شد. شما می توانید در مواردی از تکنولوژی Wi-Fi Direct استفاده نمایید که هر دو دستگاه مبدا و مقصد به این قابلیت مجهز شده باشند. البته قرار نیست دستگاه های موجود در محدوده ی اتصال تنها دو عدد باشند، بلکه این قابلیت در حال حاضر امکان اتصال 10 دستگاه به طور همزمان را خواهد داشت. در .واقع می توان گفت فناوری وای فای دایرکت این امکان را فراهم می کند تا شبکه ای محلی بی سیم ایجاد نمایید و مشغول به اشتراک گذاری داده ها شوید؛ در ایجاد این شبکه ی محلی هیچ نیازی به حضور سیم و رابط فیزیکی نیست. برای اشتراک گذاری در این قابلیت نیازی به شبکه ی Wi-Fi نمی باشد و از حجم اینترنت جهت اشتراک گذاری کم نخواهد شد. در مواردی محدود ممکن است که شبکه های Wi-Fi و Wi-Fi Direct با هم تداخل امواج داشته باشند که در این حالت کمی از کیفیت صوت و تصویر کاسته می شود.

 

در ادامه نحوه استفاده از " وای فای دایرکت " در گوشی های سامسونگ را آموزش میدهیم که به کمک آن میتوانید فایل های گوشی سامسونگ خود را با گوشی های سامسونگ دیگر بدون نصب برنامه های جانبی به اشتراک بگذارید. 

 استفاده از Wi-Fi Direct 

در مرحله اول ابتدا باید دستگاه های سامسونگ را به روش زیر به هم دیگه متصل کنید. ابتدا وارد Settings شوید

آموزش کار با wifi direct

در مرحله دوم وارد بخش Connections  شوید و بعد از اون گزینه Wi-Fi را بزنید و با جابه جا کردن نشانگر , وای فای را فعال کنید

آموزش کار با wifi direct

 

حالا باید از بالای صفحه گزینه Wi-Fi Direct را انتخاب کنید تا به صفحه زیر وارد شوید. حالا تو هر گوشی باید اسم گوشی مقصد رو پیدا کنید تا به یکدیگر متصل شوید

اموزش کار با wifi direct

 

بعد از اینکه به یکدیگر متصل شدید میتوانید وارد گالری و فایل هاش شخصی خود شوید و فایل هایتان را از بخش " Wi-Fi Direct " به اشتراک بگذارید. 

آموزش کار با wifi direct