macos

آکاایران: اپل به طور رسمی برنامه‎های معدن‎کاوی ارز رمزنگاری شده را ممنوع کرد

آکاایران: اپل به طور رسمی ‎برنامه‎های کاربردی معدن کاوی ارز رمزنگاری شده را در اپ استور خود برای سیستم عامل‎های iOS و MacOS  ممنوع کرده است. در دستورالعمل نوین اپ استور، اپل به طور صریح اعلام نموده که  برنامه‎ها اجازه ی معدن کاوی را نداشته مگر این  پردازش را در جایی خارج از دستگاه انجام دهند (مانند معدن کاوی مبتنی بر فضای ابری).

این اولین بار نیست که اپل برنامه‎های معدن کاوی ارز رمزنگاری شده را رد کرده است. در ماه مارس سال جاری، شرکت مستقر در کوپرتینو برنامه “Calendar 2” را پس از آنکه نسخه پریمیوم آن در ازای انجام معدن کاوی  ویژگی‎های اضافی را در اختیار کاربر قرار می‎داد را از فروشگاه Mac App حذف کرد.

در تلاش برای متوقف کردن توسعه دهندگان برای افزودن هرگونه خاصیت معدن کاوی ارز رمزنگاری شده در برنامه‎های ارائه شده در اپ استور، اپل دستورالعمل‎های خود را به روز کرده است. این رهنمودها بخش اختصاصی درباره ی ارز رمزنگاری شده را در اختیار دارد که قوانین مربوط به ذخیره سازی ارز رمزنگاری شده در برنامه والت، معاملات آتی پول رمزنگاری شده و معدن کاوی این ارز را مطرح می‎کند.

چگونه برنامه‎های معدن کاوی ارز رمزنگاری شده روی دستگاه شما تاثیر می‎گذارد؟

Cryptojacking  یک نوع نوین از حمله سایبری است که مهاجم از قدرت پردازش دستگاه قربانی برای معدن کاوی مجازی ارز فاقد اطلاع کاربر از آن استفاده می‎کند. این استفاده بیش از حد از منابع، سرعت دستگاه را کاهش می‎دهد و همچنین منجر به کاهش عمر باتری می‎شود.

با این حال، استفاده از گوشی هوشمند برای معدن  کاوی پول رمز نگاری شده فرایندی قابل ملاحظه‎ای نیست، زیرا اکثر گوشی‎های هوشمند دارای یک گرافیک قدرتمند نیستند. بنابراین، حتی اگر برنامه‎های قانونی با استفاده از مجوز کار معدن کاوی کنند، عملکرد دستگاه را کاهش خواهند داد.

اپل اولین شرکتی نیست که اقدامات سختگیرانه ای را برای ممنوعیت معدن کاوی به کار گرفته است. پیش از این، گوگل همچنین افزونه‎هایی را در مرورگر کروم که در رمزنگاری معدن دخالت داشت، ممنوع کرد.

با استفاده از این مرحله، دیدن تعداد برنامه‎های موجود که در اپ استور ممنوع می‎شود جالب خواهد بود.

0
.

منبع : ech.gamefa.com

پربازدیدها
تبلیغات