google

آکاایران: گوگل و ال‎جی از صفحه نمایشی با رزولوشن بالای برای واقعیت مجازی پرده برداری کردند

آکاایران: نمونه ی اولیه صفحه نمایش واقعیت مجازی با رزولوشن بالای گوگل و ال جی رسمی شده است و تقریبا برای هدست های واقعیت مجازی آینده آماده است. این یک صفحه نمایش ۱۸ مگاپیکسلی از جنس OLED با رزولوشن ۱۴۴۳ppi  و نرخ بازسازی تصویر ۱۲۰ هرتز است که در یک صفحه نمایش ۴٫۳ اینچی با رزولوشن ۱۲۰ در ۹۶ قرار دارد.

گوگل می گوید که بالاترین مرز بینایی انسان  ۹۶۰۰ در ۹۶۰۰ و ۲۱۸۳ppi، و زاویه دید ۱۶۰ در ۱۵۰ درجه است – بنابراین خیلی دور نیست، بلکه جذاب و وحشتناک است. اگر می خواهید محصولات فعلی واقعیت مجازی را مقایسه کنید، HTC Vive دارای نمایشگر ۳٫۶ اینچ ۱۰۸۰ در ۱۲۰۰ با ۴۴۸ پیکسل در هر اینچ است، در حالی که پنل ۳٫۵ اینچی ۱۴۴۰ در  ۱۶۰۰ بهبود یافته‎ی Vive Pro تنها ۶۱۵ پیکسل دارد. هر دو هدست واقعیت مجازی دارای نرخ بازسازی تصویر ۹۰ هرتز و میدان دید ۱۱۰ درجه دارند.

اساسا، گوگل و ال‎جی در حال حاضر صاحب نمایشگر واقعیت مجازی با بالاترین رزولوشن هستند. از آنجایی که در حال صحبت در مورد واقعیت مجازی هستیم، شما نیاز به دو صفحه (هر کدام برای یک چشم) برای استفاده ی بهینه از این تکنولوژی دارید.

در حال حاضر، یک نقص قابل توجه وجود دارد: از آنجایی که که صفحه نمایش از یک چیپ ست تلفن همراه نیرو می گیرد، ممکن است به نرخ بازسازی تصویر ۷۵ هرتزی محدود شود. بنابراین این راه حل در حال حاضر برای واقعیت مجازی در رایانه های دسکتاپ مناسب است.

گوگل و ال‎جی هنوز فروشگاهی را برای عرضه ی این صفحه نمایش معرفی نکرده اند، زیرا هنوز در مرحله اولیه تولید آن هستند، اما هنگامی که اطلاعات بیشتری در دسترس قرار گرفت، شما را در جریان خواهیم گذاشت.

0
.

منبع : ech.gamefa.com

پربازدیدها
تبلیغات