loading...

آکاایران: به گفته سامسونگ، دوربین گلکسی اس 9 پلاس (+Galaxy S9) و گلکسی اس 9 (Galaxy S9)، مفهوم دوربین گوشی های هوشمند را تغییر داده اند. در مطلب امروز، عکس های دوربین گلکسی اس 9 پلاس را با رقبایش (فاقد ذکر نام گوشی ها) به رای گذاشته ایم.

دوربین گلکسی اس 9 پلاس و مدل کوچکتر آن، یعنی گلکسی اس 9، دارای ویژگی های جذابی هستند که از جمله آنها می توان به امکان تغییر اندازه دریچه دیافراگم تا f/1.5 اشاره کرد؛ بدین ترتیب، گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس بازترین دریچه دیافراگم را در بین همه گوشی های هوشمند بازار دارند. این قابلیت، کاربر را قادر می سازد تا عکس های خود را با جذب نور بالاتری بگیرد و بتواند در شرایطی تقریبا تاریکی کامل، فیلمبرداری کند. اپرچر f/1.5 فقط در زمانی به کار برده می شود که محیط از نور مناسب برخوردار نباشد. در سایر مواقع، با تغییر دیافراگم به f/2.4 می توان تصاویر شفاف تری گرفت.

مقایسه دوربین گلکسی اس 9 پلاس با رقبا

اما آیا گلکسی اس 9 می تواند رقیبی جدی برای سایر رقبای قدرتمند خود باشد؟ این سوالی است که ما نیز به دنبال پاسخ آن هستیم. با این حال، این بار از شما می خواهیم که جواب سوال را بدهید. در ادامه، تصاویر گرفته شده با دوربین گلکسی اس 9 پلاس را در کنار رقبایی نظیر آیفون ایکس اپل (Apple iPhone X)، گوگل پیکسل 2 ایکس ال (Google Pixel 2 XL) و گلکسی نوت 8 سامسونگ (Samsung Galaxy Note 8) قرار می دهیم و از شما می خواهیم تا فاقد دانستن نام گوشی ها (جهت رعایت عدالت و ایجاد شرایط و فضایی برابر)، بهترین عکس ها را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که ترتیب قرارگرفتن عکس ها در این نظرسنجی، به صورت کاملا تصادفی است و تنها اطلاعاتی که شما می بینید، یک حرف انگلیسی خواهد بود.

جهت مقایسه بهتر، بر روی عکس ها کلیک کنید.

صحنه اول: اوایل بهار کنار ساحل

در صحنه اول، ورودی یک ساحل را در اوایل فصل بهار مشاهده می کنید. تاریکی راهروها در کنار نور زنده ی آسمان، فضایی کامل برای تست قابلیت HDR اتوماتیک گوشی هاست.

صحنه دوم: دیواره ی کلیسا در روزی آفتابی

در این عکس که از یک کلیسای قدیمی گرفته شده، می توان به راحتی تفاوت در نحوه ی درک رنگ ها توسط دوربین ها را مشاهده کرد.

صحنه سوم: تست HDR

در دومین تست قابلیت HDR دوربین گوشی ها، ساحلی اختصاصی به عنوان سوژه عکاس انتخاب شده است.

صحنه چهارم: رنگ های بهاری

در این مجموعه تصاویر، سبزی علف ها و آبی آسمان حضوری فعال دارند و تفاوت درک این رنگ ها توسط دوربین گلکسی اس 9 پلاس با رقبای قدرتمندش را مشخص می کنند.

صحنه پنجم: پرتره در شب

دوربین هر چهار گوشی از حالت پرتره پشتیبانی می کند. اما تفاوت در نوردهی وقتی بیشتر می شود که این تصاویر در محیطی با نور کمتر گرفته شده باشند.

صحنه ششم: چراغ های نئون

نخستین مجموعه تصاویر که در شب گرفته شده، توانایی گوشی ها را در عکاسی از نور نئون به چالش می کشد.

صحنه هفتم: باغ دریایی

قطعا عملکرد دوربین گوشی در شب به خوبی روز نیست. اما به نظر شما کدام اسمارت فون عکس های بهتری در شب گرفته است؟

صحنه هشتم: رستوران مجلل در شب

نور چراغ ها را می توان مهمترین عامل در کیفیت تصاویر گرفته شده در شب دانست.

صحنه نهم: رنگ ها در شب

در آخرین مجموعه تصاویر دوربین آیفون 10، گلکسی اس 9 پلاس، گوگل پیکسل 2 ایکس ال و گلکسی نوت 8، رنگ ها در تاریکی شب تعیین کننده هستند.

این نظرسنجی به مدت یک هفته باز خواهد بود و پس از آن، نتایج در مطلبی جداگانه منتشر خواهد شد.

منبع :phonearena
.

منبع : gadgetnews.ir

تبلیغات