آکاایران: گوشی های شیائومی از روز شنبه، 26 اسفند 1396 و همزمان با گوشی های سونی و تکنو وارد طرح رجیستری می شوند. رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ضمن اعلام این خبر، توصیه هایی را به خریداران کرده است.

حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد در راستای حفظ حقوق مشترکان و جلوگیری از فروش گوشی های قاچاق، همزمان با اجرای طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیم کارت یا همان طرح رجیستری برای گوشی های برند سونی و تکنو از روز شنبه 26 اسفندماه، گوشی های شیائومی (Xiaomi) نیز مشمول این طرح می شوند.

توصیه هایی به خریداران گوشی های شیائومی

فلاح جوشقانی در همین رابطه توصیه هایی را به خریداران گوشی های این سه برند تلفن همراه کرده است. به گفته وی، کاربران باید در هنگام خرید گوشی های تلفن همراه مشمول طرح رجیستری، با شماره گیری کد دستوری ستاره 7777 مربع (#7777*)، شناسه بین المللی (IMEI) گوشی را استعلام کنند و اگر پاسخ مثبت بود، آن گاه با اطمینان از قانونی و غیر قاچاق بودن گوشی، آن را خریداری نمایند. همچنین خریداران باید توجه دارا باشند که کد فعال سازی گوشی بر روی جعبه گوشی یا کارت گارانتی محصول درج شده باشد و در غیر این صورت از خرید گوشی خودداری کنند.

گوشی های شیائومی از 26 اسفند وارد طرح رجیستری می شوند | گجت نیوز

آکاایران: گوشی های شیائومی از 26 اسفند وارد طرح رجیستری می شوند | گجت نیوز

فرایند دیگری که خریداران گوشی های شیائومی و سایر برندهای مشمول طرح رجیستری باید انجام بدهند، فعال سازی گوشی است. هر مشترک باید پس از روشن کردن گوشی خود با استفاده از کد فعال سازی درج شده بر روی جعبه گوشی یا کارت گارانتی از طریق کد #7777* و انتخاب گزینه دوم با عنوان فعال سازی با وارد کردن شناسه IMEI گوشی، شماره سیم کارتی که از آن بر روی گوشی مورد نظر استفاده خواهد کرد و کد فعال سازی، گوشی خود را فعال کند. در صورت تایید این مشخصات، گوشی کاربر در شبکه ثبت شده و قابل استفاده خواهد بود.

برای گوشی های دست دوم و کارکرده نیز فرایند انتقال مالکیت باید انجام شود. در این فرایند، فروشنده گوشی باید از طریق کد #7777* و انتخاب گزینه انتقال مالکیت با وارد کردن شماره تلفن و کد IMEI دستگاه، مالکیت گوشی را به خریدار واگذار کند.

منبع :Mehrnews
.

منبع : gadgetnews.ir

تبلیغات