آکاایران: به لطف انتشار نتایج بنچمارک تراشه A11 بایونیک، حالا می توان مقایسه ای میان قدرت آیفون ایکس (Apple iPhone X) و دیگر گوشی های نوین اپل با پرچمداران اندرویدی انجام داد.

به گزارش آکاایران: در بالاترین بخش چارت های Geekbench، حالا گوشی هایی با تراشه های 10 نانومتری قرار گرفته اند که قدرت پردازشی بسیار بالایی داشته و تمام دستورات را فاقد کوچک ترین تاخیری انجام می دهند. در این لیست، A11 بایونیک نماینده آی او اس و تراشه های اگزینوس 8895 و اسنپدراگون 835 نیز نمایندگان اندروید هستند. ولی کدام یک عملکرد بهتری دارند؟

اگرچه گوشی های هوشمندی همچون گلکسی نوت 8، گلکسی اس 8 پلاس یا هواوی پی 10 پلاس توانایی بسیار بالایی دارند، اما گوشی های نوین اپل در همین ابتدای کار در بالای لیست قرار گرفته اند. در تست تک هسته ای، قدرت آیفون ایکس ، آیفون 8 و آیفون 8 پلاس بیشتر از دو برابر گوشی های اندرویدی بوده و در حالت چند هسته ای نیز با اختلاف 50 درصدی یا بیشتر، رقبای پرادعای خود را مغلوب می کنند. در این صورت، پرچمداران اندرویدی که برای بهار پیش رو با تراشه های 7 یا 8 نانومتری آماده می شوند نیز احتمالا باز هم مغلوب خواهند شد.

این تست ها از قدرت بسیار بالای تراشه نوین اپل و آیفون 10 با قابلیت هایی همچون پردازش واقعیت افزوده به صورت زنده و ضبط ویدیو 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه خبر دارند. این بار اپل از موتورهای پردازشی تصویر و گرافیک های اختصاصی نیز استفاده کرده تا در نتیجه آن، شاهد بهینه ترین تراشه اپل با نرخ قدرت به کارایی باشیم. در ادامه می توانید نتیجه این تست ها را مشاهده کنید.

مقایسه قدرت آیفون ایکس با پرچمداران اندرویدی

منبع :Phonearena
.

منبع : gadgetnews.ir

تبلیغات