۱۰ ویژگی شاخص تلفن همراه iPhone X

آکاایران: ۱۰ ویژگی شاخص تلفن همراه iPhone X

آکاایران: شرکت اپل سرانجام در کنفرانس خبری خود، محصولات جدیدی را به طرفداران خود معرفی کرد. ساعت هوشمند نوین، نسخه نوین Apple TV و البته تلفن های همراه iPhone 8 و iPhone 8 Plus محصولات معرفی شده توسط شرکت اپل بودند، هر چند این محصولات فاقد شک زیر سایه قدرتمندترین گوشی هوشمند این شرکت موسوم به iPhone X رفتند که به مناسبت دهمین سالگرد ارائه iPhone معرفی شد. البته مهم ترین نکته ای که در نگاه نخست توجه افراد مختلف را به سوی خود جلب می کند قیمت پایه ۹۹۹ دلاری و البته غیر منطقی این تلفن همراه است.

به گزارش آکاایران: تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل در مراسم معرفی این محصول عنوان کرد فاقد شک iPhone X آینده تلفن های همراه را رقم خواهد زد.

وی در ادامه عنوان کرد: « نخستین گوشی iPhone محصولی انقلابی در دنیای فناوری بود که به خوبی توانست مرزهای جدیدی را ترسیم نماید، حال پس از گذشت یک دهه ما در این مراسم قصد داریم مرزهای دنیای فناوری را برای یک دهه آینده ترسیم کنیم ».

در ادامه به ۱۰ ویژگی شاخص  iPhone X به صورت کوتاه می پردازیم تا با دقت بیشتری بتوانید تصور شرکت اپل از ۱۰ سال آینده دنیای فناوری را تحلیل کنید.

حرف نه بلکه عدد X

بد نیست بدانید تلفن همراه iPhone X به عنوان آیفون ۱۰ معرفی شده است و مسئولین شرکت اپل در مراسم معرفی این محصول هیچ گاه از آن با نام آیفون X یاد نکردند، به عبارت دیگر X نه یک حرف بلکه، عدد ۱۰ به زبان یونانی است.

تمام شیشه ای

بدنه جلو و پشت iPhone X توسط شیشه پوشانده شده است و شرکت اپل از آن با نام طراحی “تمام شیشه ای” یاد کرده است. البته این شرکت عنوان کرده که کاربران نباید بابت شکستن شیشه ها نگران باشند چرا که شیشه های استفاده شده در این محصول، مقاوم ترین شیشه هایی است که تاکنون در یک گوشی هوشمند به کار رفته است.

صفحه نمایش لبه تا لبه یا Edge-to-edge

صفحه نمایش تمام قسمت جلوی تلفن همراه iPhone X را تشکیل داده است و تنها قسمت کوچکی از بالا به دوربین جلو اختصاص داده شده است. اندازه این صفحه نمایش که از آن با عنوان صفحه نمایش لبه تا لبه یاد می شود نیز ۵٫۸ اینچ خواهد بود.

حذف کلید Home

استفاده از صفحه نمایش لبه تا لبه، منجر به حذف کلید فیزیکی Home شده است. کاربران این محصول می توانند با کشیدن انگشت خود از پایین صفحه نمایش به سمت بالا به صفحه Home دسترسی پیدا کنند یا میان نرم افزارهای مختلف جابجا شوند.

سیستم تشخیص چهره

حذف کلید فیزیکی Home باعث ایجاد تغییر دیگری در گوشی iPhone X شده است و در حالی که سایر تلفن های همراه iPhone حتی iPhone 8 و iPhone 8 Plus که در همین مراسم معرفی شدند، از حسگر اثر انگشت بهره می برند،  iPhone X به سیستم تشخیص چهره یا Face ID مجهز شده است و کاربران باید از چهره خود برای باز کردن قفل تلفن همراه استفاده کنند.

فیل اسکیلر، نایب رئیس ارشد شرکت اپل سیستم تشخیص چهره را آینده بازگشایی قفل گوشی های هوشمند نامیده است و عنوان کرده است این روش باعث می شود اطلاعات محرمانه کاربران امنیت بیشتری داشته باشد.

به منظور دستیابی به Face ID شرکت اپل یک سیستم دوربین کاملاً نوین را طراحی کرده است که با استفاده از امواج مادون قرمز، پروژکتور نقطه ای و شبکه عصبی تصویر چهره مخاطب را به صورت دقیق اسکن می کند و یک مدل ریاضی را تشکیل خواهد داد. مدلی که به گفته آقای اسکیلر در طول زمان و با تغییر چهره مخاطب نیز همچنان قابل استفاده خواهد بود.

Animoji

آیا ارسال یک اموجی پاندای متحرک با استفاده از صوت و حالت چهره ویژگی جذابی است؟ به هر حال اپل که این گونه فکر می کند. ویژگی Animoji دقیقاً به منظور دست یابی به هدف بالا طراحی شده است و کاربران تلفن همراه iPhone X می توانند دائماً این ویژگی را به رخ کاربران دیگر بکشند!

مدت زمان شارژدهی بیشتر

شرکت اپل اذعان کرده است مدت زمان شارژدهی باتری تلفن همراه iPhone X نسبت به iPhone 7 دو ساعت افزایش یافته است.

رنگ های کمتر

iPhone X فقط در دو رنگ نقره ای و خاکستری عرضه خواهد شد. این امر در حالی است که تلفن های همراه iPhone 8  و iPhone 8 Plus در سه رنگ نقره ای، خاکستری و طلایی ارائه خواهد شد. هر چند iPhone 7 نشان داده است که در آینده باید منتظر ارائه رنگ های بیشتری باشیم.

خداحافظی با سیم ها

گوشی هوشمند iPhone X مانند تلفن های همراه iPhone 8 و iPhone 8 Plus به فناوری شارژ فاقد سیم مجهز شده است. این ویژگی بر اساس فناوری شارژ فاقد سیم Qi طراحی شده است و شرکت اپل انتظار دارد در آینده نزدیک محیط های عمومی مانند فرودگاه ها و ایستگاه های قطار زیر ساخت های استفاده از این فناوری را فراهم کنند.

انتظار بیشتر

آیا با عرضه iPhone X، تلفن های همراه iPhone 8 و iPhone 8 Plus دچار مرگ زودرس خواهند شد؟ چه کسی پاسخ این سؤال را بهتر از شرکت سازنده می داند.

بسیاری از کارشناسان بر این عقیده اند که شرکت اپل با معرفی گوشی iPhone X به واقع باعث مرگ دیگر تلفن های همراه نوین این شرکت شده است و مانع بسیار بزرگ ۹۹۹ دلاری نیز نمی تواند در کاهش فروش iPhone 8 و iPhone 8 Plus تأثیر گذار باشد.

به عبارت دیگر می توان گفت، شرکت اپل نیز با علم به این موضوع، با ایجاد وقفه در عرضه تلفن همراه iPhone X سعی در کاهش شدت آسیبی که این گوشی به فروش آیفون های دیگر می زند داشته است.

گوشی های هوشمند iPhone 8 و iPhone 8 Plus در حالی از روزهای آینده وارد بازار خواهند شد که پیش فروش تلفن همراه iPhone X در تاریخ ۲۷ اکتبر آغاز می شود و ۳ نوامبر نیز بازارها میزبان قدرتمندترین تلفن همراه شرکت اپل خواهند بود.

0
.

منبع : ech.gamefa.com

تبلیغات