در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اپل: امنیت فیس آیدی به خاطر رمز شدن داده و خارج نشدن آن از گوشی بالاست | گجت نیوز ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دنیای موبایل از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: اپل فیس آیدی (Face ID) سیستم امنیتی نوین این شرکت است که همراه با رونمایی آیفون ایکس (iPhone X) معرفی شد. اما امنیت فیس آیدی چگونه است؟

به گزارش آکاایران: از زمان رونمایی آیفون ایکس (آیفون 10) اپل، بیش از همه سیستم امنیتی نوین آن که جایگزین تاچ آیدی شده مورد بحث قرار گرفته است. کلیپ های ویدیویی زیادی طی مدت زمان کوتاه معرفی آیفون ایکس تاکنون، درباره فیس آیدی ساخته شده و بیشتر به صورت طنز، چالش های پیش روی آن را به نمایش گذاشته اند. حتی هواوی سیستم Face ID اپل را مسخره کرده است و مدعی شده هوش مصنوعی واقعی را با میت 10 تجربه خواهید کرد!

یکی از دلایل افزایش اما و اگرها درباره امنیت فیس آیدی ، مشکلی بود که در جریان رونمایی آیفون ایکس پدید آمد. طی این مراسم و در زمان نمایش نخستین دموی رسمی آیفون ایکس، فیس آیدی نتوانست چهره نایب رییس ارشد بخش مهندسی نرم افزار اپل، کریگ فدریگی (Craig Federighi)، را تشخیص بدهد. البته این اشکالاتی است که ممکن است در هر مراسم زنده ای رخ بدهد، اما در هر صورت موجی از شک و تردید را درباره سیستم امنیتی نوین اپل به دل کاربران انداخته است.

اپل: امنیت فیس آیدی به خاطر رمز شدن داده و خارج نشدن آن از گوشی بالاست | گجت نیوز
اپل: امنیت فیس آیدی به خاطر رمز شدن داده و خارج نشدن آن از گوشی بالاست | گجت نیوز - آکا

آکاایران: اپل: امنیت فیس آیدی به خاطر رمز شدن داده و خارج نشدن آن از گوشی بالاست | گجت نیوز

کریگ فدریگی در جریان یک مصاحبه دیگر، درباره امنیت فیس آیدی اعلام کرد داده هایی که توسط این سیستم ایجاد می شوند در درون گوشی موبایل باقی مانده و قرار نیست به یک حساب در فضای ابری و یا جای دیگری در اینترنت ارسال شوند.

حتی تنظیماتی که برای جبران تغییرات صورت گرفته در چهره کاربر در فیس آیدی اعمال می شوند، در درون آیفون 10 باقی می مانند. اپل مدعی است بیش از یک میلیارد تصویر را برای توسعه فیس آیدی گردآوری کرده است تا به این وسیله مجموعه ای از داده های جغرافیایی و قومی وسیعی را در اختیار داشته باشد.

اپل به اهمیت حفظ حریم خصوصی کاربران از ابتدای مسیر خود اشاره کرد. این شرکت مدعی است فیس آیدی حاصل فعالیت آن طی یک سال نبوده و تیم مسئول توسعه این سیستم، چندین سال مشغول کار بر روی تکنولوژی پشت فیس آیدی بوده است.

اپل: امنیت فیس آیدی به خاطر رمز شدن داده و خارج نشدن آن از گوشی بالاست | گجت نیوز - آکا

احراز هویت بصری و ایمنی که توسط فیس آیدی ارائه می شود، توسط سیستم دوربین TrueDepth و همچنین تراشه بیونیک اپل A11 ممکن شده است. با استفاده از یک تکنولوژی بسیار پیشرفته، هندسه و ترکیب صورت یک کاربر به صورت دقیق ثبت شده و مجددا از این اطلاعات برای بازگشایی قفل دستگاه استفاده می شود.

امنیت فیس آیدی حتی از تاچ آیدی نیز بیشتر است

بیشتر تاکید اپل برای دادن اطمینان به کاربران درباره امنیت فیس آیدی این است که داده های آن رمزگذاری شده و به هیچ عنوان از داخل دستگاه به جایی دیگر ارسال نمی شوند و همواره درون آیفون ایکس کاربر ذخیره باقی می مانند. این شرکت برای جلوگیری از حقه بازی و گول خوردن سیستم فیس آیدی، با استفاده از یک میلیارد عکس، شبکه های عصبی آن را تعلیم داده است. اپل مدعی است Face ID بر روی چهره تعداد زیادی از کاربران از کشورها، فرهنگ ها، نژادها و قومیت های مختلف تست شده است.

اپل اطمینان داد کاربران عاشق فیس آیدی شده و به آن به چشم یک سد امنیتی بسیار راحت و سریع برای باز کردن قفل آیفون ایکس نگاه خواهند کرد. باید تا سوم نوامبر (دوازدهم آبان) یعنی زمان عرضه آیفون 10 منتظر ماند تا دید نتیجه استفاده گسترده از آن در سراسر دنیا چه خواهد بود.

منبع :phonearena
.

منبع : gadgetnews.ir

اپل: امنیت فیس آیدی به خاطر رمز شدن داده و خارج نشدن آن از گوشی بالاست | گجت نیوز گردآوری توسط بخش ترفندهای موبایل، دنیای موبایل، تبلت،ترفند موبایل سایت آکاایران
تبلیغات