در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تهویه هوای DualCool ال جی با مصرف انرژی فوق العاده، راحتی بی نظیر و 10 سال گارانتی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دنیای موبایل از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: یکی از جدیدترین دستگاه های تهویه هوای اینورتر بازار، مدل DualCool ال جی است که با مصرف انرژی بسیار کم، راحتی بی نظیر و 10 سال گارانتی، نیاز شما را برآورده می کند.

به گزارش آکاایران: از زمانی که اولین تهویه هوا در سال 1902 توسط Willis Carrier معرفی شد، این فناوری به وسیله نوآوری ها و روند های مختلف توسعه یافت کرد. اولین تهویه هوای خانگی در سال 1914 نصب شد و 2 متر بلندی و عرضی 180 سانتی متری داشت. این تهویه هوا با توجه به ابعاد خود هزینه زیادی ایجاد می کرد و فقط می توانستند آن را در مکان های بزرگ نصب کنند. در اصل فقط افراد ثروتمند که مالک خانه های بزرگ بودند می توانستند از این مدل تهویه هواها بهره ببرند.

در سال 1931 آقای H.H. Schultz و J.Q. Sherman اولین تهویه هوای مخصوص اتاق های کوچک تر را ساختند. این دستگاه مانند بسیاری از مدل های امروزی روی لبه پنجره قرار می گرفت. با اینکه حجم تهویه هوا کوچک شده بود ولی هنوز هم هزینه مصرفی و خرید آن سر به فلک می گذاشت.

بعد از جنگ جهانی دوم، تهویه هوا تبدیل به سمبلی برای نشان دادن وضعیت زندگی شده بود. مدل های پنجره ای در این دوره خیلی پرطرفدار شده بودند و در سال 1953 بیشتر از یک میلیون دستگاه فروخته شده بود. در دهه 1970 تهویه ها با استفاده از Freon-12 به عنوان خنک کننده توانستند به داخل خانه ها بیایند.

تهویه هوای خانگی در طی 100 سال اخیر مسیری طولانی طی کرده اند. در حالی که مدل های اولیه پر سر و صدا، با بهره وری پایین و گران قیمت بودند، مدل های مدرن و امروزی توانسته اند به فناوری هایی دست پیدا کنند که بهره وری و راحتی دستگاه را افزایش می دهد و طیف وسیعی از انتخاب ها را روبروی مشتریان می گذارد. با توجه به عدم استفاده از گاز Freon که روی لایه اوزون تاثیر منفی داشت، این مدل های امروزی بیشتر دوستدار محیط زیست شده اند. در حال حاضر یخچال هایی که از گاز R-22 استفاده می کنند هم از رده خارج شده و مدل های دوستدار محیط زیست که از گاز R401A استفاده می کنند تبدیل به استاندارد نوین شده اند.

تهویه هوای DualCool ال جی با مصرف انرژی فوق العاده، راحتی بی نظیر و 10 سال گارانتی
تهویه هوای DualCool ال جی با مصرف انرژی فوق العاده، راحتی بی نظیر و 10 سال گارانتی - آکا

آکاایران: تهویه هوای DualCool ال جی با مصرف انرژی فوق العاده، راحتی بی نظیر و 10 سال گارانتی

محصولات تهویه هوا که برای بسیاری از افراد یک کالای لاکچری و لوکس محسوب می شد، اکنون تبدیل به یک وسیله استاندارد در خانه و محل کار شده است. بیشتر مردم به حدی از رفاه رسیده اند که در خانه هایی مجهز به سیستم خنک کننده زندگی می کنند و این فناوری به قدری در سبک زندگی ما از جنبه های گوناگون تاثیر گذاشته که ممکن است حتی به ذهنمان هم خطور نکند.

دستگاه های خنک کننده پیشرفت بسیاری کرده اند تا علاوه بر ارزان تر شدن، راحتی و سلامتی ما را بهبود بخشند. این امر باعث شده تا محصولات تهویه هوا به چیزی بیشتر از یک خنک کننده و یا گرم کننده تبدیل شوند.

مدل های امروزی این وسیله با فناوری های پیشرفته خود از لحاظ امنیتی کاملا قابل اطمینان هستند. حتی بهبود کیفیت هوا در مدل های نوین باعث شده است تا آگاهی در مورد اثرات منفی آلودگی هوا و باکتری های موجود در آن افزایش پیدا کند.

حال نوآوری با وجود فناوری انقلابی اینورتر یک قدم رو به جلو برداشته است. تهویه هواهای مجهز به موتور اینورتر مصرف انرژی کمی داشته و هزینه کمتری روی دست مشتری می گذارند. در عین حال اثرات زیست محیطی کمتری هم دارند. این در حالی است که طبق برآورد جهانی، لوازم سرمایشی و گرمایشی در کنار روشنایی در ساختمان های مسکونی تجاری حدود 25 درصد از انرژی دنیا مصرف می کنند.

فناوری مبتکرانه اینورتر می تواند نسبت به موتورهای غیر اینورتر میزان مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش بدهد. این امر به این خاطر است که موتور اینورتر می تواند عمل خنک کردن و گرم کردن را هوشمندانه انجام داده و میزان دمای هوای اتاق را تنظیم کند. این موتور می تواند در عین عملکرد قدرتمند خود میزان مصرف برق را نیز کاهش دهد.

یکی از جدیدترین تهویه هواهای اینورتر بازار مدل DualCool ال جی است که به عنوان پرچم دار تهویه هواهای خانگی شناخته می شود.

مصرف انرژی پایین و امکانات متنوع

موتور قدرتمند DualCool ال جی از فناوری های پیشرفته این شرکت کره ای استفاده کرده و برای اولین بار موتور اینورتر مخصوص مناطق گرم LG را در محصولات تهویه هوای خود به کار گرفته است تا مصرف انرژی را تا حد چشمگیری کاهش دهد. موتور نوین DualCool به عنوان یکی از بهترین راه حل ها برای کاهش هزینه مصرفی در کشور عربستان شناخته می شود. با توجه به اینکه هزینه های برق مصرفی در حال افزایش است، مشتریان به سمت راه کارهایی نوین می روند تا هزینه های مصرفی خود را کاهش دهند. کمپرسورهای مخصوص مناطق گرم ال جی می توانند نسبت به مدل های فاقد موتورهای اینورتر تا 65 درصد بیشتر در مصرف انرژی صرفه جویی کنند. امری که باعث می شود  کاربران فاقد نگرانی برای قبض برق، کولر DualCool ال جی خود را روشن بگذراند.

ترکیبی از فناوری های سطح بالا

تـاییدیه این سیستم حفاظتی توسط سازمان بین المللی معتبری در حوزه آزمایش محصولات یعنی TÜV Rheinland انجام شده است. علاوه بر استفاده از پیشرفته ترین فناوری ها در کنار آخرین روش های طراحی، کمپرسور این دستگاه تا 10 سال گارانتی شده است. در این میان یکی از مهم ترین قطعات سیستم محافظتی کمپرسور ال جی یعنی Gold Fin پیشرفته، از مبدل گرما در مقابل خوردگی و سایش ناشی از گرم شدن، خشک شدن و یا گرد و غبار که در عربستان معمول هستند حفاظت می کند. موفقیت کمپرسور اینورتر مخصوص مناطق گرمسیر ال جی در زمینه DualCool باعث شده تا ال جی سری محصولات کولر گازی را گسترش داده و این موتور پیشرفته را در مدل های دیگر نیز به کار بگیرد.

تهویه هوای DualCool ال جی با مصرف انرژی فوق العاده، راحتی بی نظیر و 10 سال گارانتی - آکا

مدل DualCool ال جی خنکی سریع تر و بیشتری نسبت به مدل های رقبا فراهم می کند. دستگاه کولر گازی می تواند در زمانی که دمای اتاق 46 درجه یا کمتر است، 60 درصد زودتر به دمای معین شده برسد و سریعا دمای هوای مناسبی برای کاربر مهیا کند. نه تنها کمپرسور اینورتر مخصوص مناطق گرمسیر از سرعت فن بیشتری برای خنک کردن استفاده می کند بلکه استفاده از پره های بزرگ تر و پهن تر باعث شده تا هوای خنک با قدرت بیشتری در محیط گسترده تری پخش شود.

فناوری فیلتراسیون کامل در DualCool ال جی

علاوه بر عملکرد فوق العاده سیستم خنک کننده، ال جی از فناوری فیلتراسیون جامع و کاملی در این مدل استفاده کرده است که از سلامت مصرف کننده و خانواده او حفاظت می کند. فناوری پیشرفته یونیزه کننده Plasmaster بیش از دو میلیون یون تولید کرده تا گرد وغبار و مواد مضر موجود در هوا مثل باکتری و مواد آلرژی زا را از بین ببرد. در این میان فیلتر دوگانه از عبور ذراتی حتی تا اندازه 10 میکرومتر نیز مانع می شود.

مدل DualCool ال جی همین طور از سیستم تمیزکننده خودکار Plasmaster بهره برده تا کیفیت هوا در محیط داخلی را افزایش دهد. در دیگر مدل های کولر گازی از آن جایی که مبدل دما همیشه زیر آب است می تواند تبدیل به مکان مناسبی برای رشد باکتری ها و جمع شدن گل و لای باشد. ولی سیستم تمیزکننده خودکار Plasmaster ال جی علاوه بر از بین بردن بوی بد، از جمع شدن گل و لای و رشد باکتری در قسمت مبدل گرما مانع می شود.

طیف متنوعی از قابلیت های هوشمند

مدل DualCool ال جی از قابلیت های هوشمند متنوعی بهره می برد. برای مثال رابط کاربری عیب یاب هوشمند (Smart Diagnosis) به کاربر این امکان را می دهد تا به اطلاعات نصب، راه اندازی و رفع مشکل به صورت مستقیم روی گوشی همراه خود دسترسی داشته باشد. به علاوه، چیپست SIM این امکان را در اختیار کاربر می گذارد تا وضعیت کولر گازی را در کنار میزان هوای خارج و داخل محیط روی گوشی همراه خود مشاهده کنند. در این میان، قابلیت تشخیص فشار گاز کولر (Low Refrigerant Detection) با اعلان های هوشمند کاری می کند تا این مدل همواره در بهترین وضعیت ممکن کار کرده و عمر عملکرد کولرگازی افزایش یابد.

منبع :LG
.

منبع : gadgetnews.ir

تهویه هوای DualCool ال جی با مصرف انرژی فوق العاده، راحتی بی نظیر و 10 سال گارانتی گردآوری توسط بخش ترفندهای موبایل، دنیای موبایل، تبلت،ترفند موبایل سایت آکاایران
تبلیغات