آکاایران: در سال های پیش آن زمان که گوشی هوشمند رایج نشده بود. بشر توانست اولین گوشی هوشمند را بسازد. این گوشی در آن زمان برای کاربران تجاری مورد استفاده قرار گرفت

اولین گوشی هوشمند که در جهان ساخته شد

به گزارش آکاایران: در زمان های قدیم حدود ۲۰ سال پیش در چنین روز هایی IBM پیشرفته ترین نرم افزار و سخت افزار آن روز ها اولین گوشی هوشمند جهان را به نام IBM Simon Personal Communicator در کشور آمریکا عرضه کرد. امروز که از آن زمان حدود ۲۰ سال می گذرد، تغییرات این دو دهه و پیشرفت های بشر را می توان به خوبی مشاهده کرد. 

گوشی هوشمند

آکاایران: اولین گوشی هوشمند که در جهان ساخته شد

البته این گوشی، IBM Simon در آن روز ها یک گوشی هوشمند نامیده نمی شد. زیرا در آن زمان اصلا چنین اصطلاحی وجود نداشت. این گوشی توانایی برقراری ارتباط با ۱۵ ایالت از کشور آمریکا را داشت. صفحه ی این گوشی لمسی بود و قلم خاص خود را داشت و بیشترین استفاده ی این گوشی برای کربران تجاری بود و اپلیکیشن هایی مانند ایمیل، تقویم و همچنین ارتباط با ماشین فکس و البته قابلیت برقراری تماس را نیز داشت.

گوشی هوشمند

همچنین این گوشی از لحاظ سخت افزاری دارای یک صفحه نمایش سبز رنگ قدیمی و یک استایلوس بود، این گوشی از لحاظ وزنی دارای نیم کیلوگرم بود یعنی حتی بیشتر از یک آی پد ایر. همچنین این گوشی در آن زمان دارای ایراد هایی بود، یکی از بزرگترین ایرادهای این گوشی در آن زمان عمر شارژ نه چندان جالب و البته قیمت ۸۹۹ دلاری در آن زمان بود که با احتساب تورم حالا چیزی حدود ۱۴۰۰ دلاری امروزی آب می خورد.

امروز گوشی های هوشمند زیاد شده است و در دست هر فردی دیده می شود. از جمله گوشی های هوشمند و مدرن امروز می توان به آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس و … اشاره کرد. حال با مقایسه این گوشی ها با گوشی هوشمند آن زمان تفاوت های زیادی دیده می شود، که نشانه پیشرفت بشر در این مدت است.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

اولین موبایل لمسی دنیا , اولین گوشی لمسی دنیا , اولین اپلیکیشن گوشی , اولین اپلیکشن گوشی

تبلیغات