آکاایران: شرکت اپل قابلیت های جدیدی برای دوربین و دستیار دیجیتالی آیفون های جدید معرفی کرده که باعث ایجاد نگرانی هایی در حوزه حریم خصوصی کاربران شده است.
پاسخ اپل به نگرانی های حریم خصوصی در آیفون ۶ اس

آکاایران: پاسخ اپل به نگرانی های حریم خصوصی در آیفون ۶ اسس

قابلیت جدید Hey Siri که شرکت اپل برای آیفون‌های جدید معرفی کرده به شما اجازه می‌دهد سیری را تنها با گفتن عبارت (Hey Siri) فعال کنید. این بدین معنی است که میکروفون آیفون ۶ اس همواره باید روشن باشد. از سوی دیگر قابلیت جدید Live Photos نیز قبل و بعد از این که عکس بگیرید، ویدئویی بیش از یک ثانیه ضبط می‌کند؛ یعنی زمانی که دوربین فعال است، در حال ضبط صدا و تصویر شما است. هر دو قابلیت را می‌توان غیرفعال کرد؛ اما برای بهره‌مندی کامل از آیفون ۶ اس، بایستی این قابلیت‌ها را فعال بگذارید.

شرکت اپل سعی کرده نگرانی‌های کاربران در مورد این قابلیت‌ها را طی بیانیه‌های مختلفی که به سایت techchurch ارسال کرده، برطرف کند. شرکت اپل در مورد سیری می‌گوید تمام صداهای ضبط شده در داخل خود دستگاه پردازش می‌شوند. تنها زمانی که سیری توسط گوشی فعال شود، صداها به شرکت اپل ارسال می‌شوند. این روند همواره به هنگام تفسیر صحبت‌های کاربران از طریق سیری انجام می‌شود. قبل از این که این قابلیت فعال شود، آیفون صحبت‌های کاربر را ضبط نمی‌کند و اطلاعاتی را برای اپل ارسال نمی‌کند.

به گزارش آکاایران: کاملاً منطقی است که نگران باشیم؛ زیرا آیفون ۶ اس به صورت فعال از میکروفونی که همواره روشن است و صداها را ضبط می‌کند، پشتیبانی می‌کند. افرادی که به حریم خصوصی خود اهمیت می‌دهند، احتمالاً با این قابلیت راحت نیستند. با این حال، این نگرانی چیز جدیدی نیست. چندین سال است که در گوشی‌های اندروید نیز شاهد قابلیت‌های دستیار صوتی هستیم که همواره فعال هستند. اگر از یک گوشی اندرویدی مدرن استفاده می‌کنید، احتمالاً همان کارهایی را انجام می‌دهد که سیری روی آیفون ۶ اس انجام می‌دهد.

اپل در مورد قابلیت Live Photos نیز توضیحات مشابهی دارد. اگرچه دوربین و میکروفون همواره در حال ضبط هستند؛ اما تا زمانی که شما عکس نگرفته‌اید، چیزی ثبت و ذخیره نمی‌شود. تصاویری که قبل از ثبت عکس توسط کاربر، ثبت می‌شوند، نه روی دستگاه کاربر ذخیره می‌شوند و نه به جای دیگری ارسال می‌گردند.

شرکت اپل همواره سعی کرده به حریم خصوصی توجه کند. در نتیجه کاملاً منطقی است که به این نگرانی‌ها عکس‌العمل نشان دهد. در نتیجه با توجه به توضیحات اپل، تا زمانی که عکس‌ها تنها روی گوشی ثبت شوند و داده‌ها پاک شوند، مگر این که کاربر آن‌ها را ذخیره کند، قابلیت‌های معرفی شده بسیار جذاب محسوب می‌شوند. با این حال همواره به خاطر داشته باشید حتی سیاست‌های حریم خصوصی که با نیت خوب تعیین شده‌اند نیز ممکن است کافی نباشند.
 

منبع :

تبلیغات