به نقل از آکاایران: بسیاری از ابزارها از لوازم خانگی گرفته تا دستگاه های همراه مثل موبایل، تبلت، ساعت هوشمند و حتی اسباب بازی کودکان همگی به باتری ها وابسته هستند؛ باتری ها نیاز به شارژ مجدد دارند. با ما همراه شوید تا مطالبی در مورد خرید شارژر مطالعه کنید.

شارژر تبلت و موبایل

آکاایران: شاید برای شما هم پیش آمده باشد که تلفن همراه تان دراصطلاح شارژ خالی کند یا دیرتر از زمان معمول، شارژ شود. چنان چه گوشی هوشمند شما دائم خاموش می شود یا شارژ مجدد نمی شود، باید سلامت و طول عمر باتری و شارژر را کنترل کنید.استفاده صحیح از هر وسیله، راه و روشی دارد و تلفن های هوشمند و دستگاه شارژر هم از این قاعده مستثنا نیستند. با رعایت نکاتی ساده در استفاده از شارژر می توان از بروز مشکلات پیشگیری کرد. به طور استاندارد شارژ های USB از ولتاژ ۵ ولت و ۰٫۵ الی ۱ آمپر بهره میبرند.این استاندارد در اکثر شارژرهای موبایل رعایت میگردد اما برخی از فبلت ها و تبلت هایی که اصولا با باتری های بالای ۲۰۰۰ میلی آمپر کار میکنند،ممکن است که به صلاحدید کمپانی از شارژرهای ۲ آمپری و حتی بیشتر استفاده کنند.

شبکه های اجتماعی متعدد امروزه جزئی جدا ناپذیر از زندگی همه ما هستند.هزاران پیج و گروه متنوع با اهداف مختلف در این شبکه ها موجود هستند که به واقع تنها سرگرمی جوانان ایرانی به شمار میروند.در این میان گاها پیام ها و یا ویدئو هایی انتشار میباند که تنها بر پایه علمی و واقعیت استوار نیستند،بلکه ممکن است باعث اشتباهات و مشکلات بزرگی برای کاربران شوند.علاوه بر اینها،متاسفانه فروشندگان بسیاری در سطح کشور از علوم تخصصی کافی برخوردار نیستند.

س از انتشار یک ویدئو که در آن یک فرد با سطح علمی بسیار پائین آنتن NFC گوشی های موبایل سامسونگ را ابزاری برای جاسوسی معرفی میکرد،تعداد زیادی از کاربران با پاره کردن حفاظ جانبی باتری خود این آنتن را از باتری جدا کرده و خیلی زود به اشتباه خود پی بردند.مورد دیگری که امروزه توسط برخی از فروشندگان و شبکه های اجتماعی دست به دست نقل میگردد،استفاده از شارژر است.

مهم ترین نکته، انتخاب شارژر است. برای این که باتری بهترین عملکرد را داشته باشد، باید از شارژر ارائه شده همراه با دستگاه استفاده کرد. استفاده از شارژر با توان یا آمپر پایین، موجب افزایش زمان شارژ می شود. از آنجا که هر دستگاه به سطح معینی از جریان شارژ نیاز دارد، تنها از شارژری که سازنده توصیه کرده و متناسب با مدل دستگاه شماست، استفاده کنید. به عنوان مثال، مناسب ترین شارژر برای گوشی های هوشمند مدل Note2, Note3, Note4, S4, S5، شارژری با توان ۲.۰ آمپر است. به همین ترتیب برای گلکسی اس ۲، ۷۰۰ میلی آمپر، مدل گلکسی اس ۳، 1.2 آمپر و برای مدل Alpha، توان 1.55 آمپر مناسب است.

قضیه از این قرار است که این دسته از کاربران و فروشندگان به دیگران توصیه میکنند که برای شارژ موبایل و یا تبلت خود،فقط از شارژرهای ۱ آمپری استفاده کنند و شارژر هایی با آمپر بیشتر و یا کمتر باعث آسیب به دستگاه های مورد نظر میگردد.باور بفرمائید به هیچ وجه نمیتوانید از نظر علمی یک فروشنده موبایل و تبلت را مجاب نمائید که در حال اشتباهی بزرگ است.به طور استاندارد شارژ های USB از ولتاژ ۵ ولت و ۰٫۵ الی ۱ آمپر بهره میبرند.این استاندارد در اکثر شارژرهای موبایل رعایت میگردد اما برخی از فبلت ها و تبلت هایی که اصولا با باتری های بالای ۲۰۰۰ میلی آمپر کار میکنند،ممکن است که به صلاحدید کمپانی از شارژرهای ۲ آمپری و حتی بیشتر استفاده کنند.

در مورد برندهای سرشناس معمولا ولتاژ تغییری نخواهد کرد.با این حال تمام کاربران میتوانند از تمامی شارژرهای استاندارد موجود در بازار استفاده کنند.به هیچ وجه نگران این نباشید که شارژر اصلی موبایل شما ۱ آمپر است و شارژری که هم اکنون مجبور به استفاده از آن هستید در بیش از ۱ آمپر فعالیت میکند.آمپر بر خلاف ولتاژ به دستگاه و منبع ورودی تحمیل نمیگردد و دستگاه مورد نظر میتواند دقیقا به اندازه نیاز خود از آمپر برداشت کند.

گردآوری: بخش کامپیوتر اکاایران