آکایران :هفته نامه عصر ارتباط - میثم لطفی:
,بزرگترین هک ها در شبکه های اجتماعی هک در شبکه اجتماعی,امنیت سایبری,هک,ترفندهای موبایل، دنیای موبایل، تبلت،ترفند موبایل

بزرگترین هک ها در شبکه های اجتماعی هک در شبکه اجتماعی

آکاایران: بزرگترین هک ها در شبکه های اجتماعیبانک JP Morgan
بزرگترین بانک وال استریت، JP Morgan نام دارد که یکی از بزرگترین شبکه های بانکی جهان را نیز در خود جا داده است. اوایل ماه جاری میلادی از مشتریان این بانک در شبکه اجتماعی توییتر خواسته شد با استفاده از هشتگ AskJPM# پرسش های مختلف خود را به صورت مستقیم مطرح کند تا پاسخ های مرتبط با آن را در اختیار بگیرند.
توییتری ها استقبال گسترده ای از این کار انجام دادند اما بررسی های بعدی نشان داد که این اتفاق زمینه سوءاستفاده ,بزرگترین هک ها در شبکه های اجتماعی هک در شبکه اجتماعی,امنیت سایبری,هک,ترفندهای موبایل، دنیای موبایل، تبلت،ترفند موبایل

امنیت سایبری,بزرگترین هک ها در شبکه های اجتماعی هک در شبکه اجتماعی,امنیت سایبری,هک,ترفندهای موبایل، دنیای موبایل، تبلت،ترفند موبایل

امنیتشرکت هواپیمایی Qantas Airways
باید گفت British Airways تنها شرکت هوایی نبوده که در شبکه های اجتماعی مورد هدف حملات سایبری قرار گرفته است. در سال 2011 میلادی شرکت ارائه کننده خدمات مسافرتی و هوایی Qantas از مشتریان خود خواست در شبکه های اجتماعی مختلف درباره آرزوهایشان برای یک پرواز بهتر نظر بدهند و تجربیات خود را از طریق هشتگ QuantasLuxury# با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند.
این شرکت به جای آنکه فانتزی های مسافران خود از مسافرت های هوایی را دریافت کند انواع پست های منفی با محتوای نامناسب را مشاهده کرد و طی گذشت چند ساعت متوجه شد هشتگ مذکور هک شده است.
این هک به قدری گسترده بود که در تمام سرویس های زمینی شرکت Quantas اختلال ایجاد شد و با انتشار بیانیه ای در تاریخ 29 اکتبر 2011 شرکت مذکور از مشتریان خود عذرخواهی کرد و توضیح داد این اقدام را بدون در نظر گرفتن موازین امنیتی انجام داده است.
شرکت موسیقی HMV
ژانویه امسال مراکز خبری اعلام کردند حساب کاربری شرکت بین المللی تولید موسیقی HMV به همراه حساب های کاربری مربوط به 190 نفر از مدیران ارشد آن در توییتر هک شده است. در تمامی این صفحات نوشته شد: «این پیام به صورت مستقیم از دفتر مرکزی شرکت منتشر می شود: همه ما اخراج شده ایم.»
پس از آن مطلب دیگری با مضمون زیر در این صفحات منتشر شد: «در یک اقدام 60 نفر از کارمندان این شرکت اخراج شدند. این تعداد بسیار زیاد است و حقوق کارمندان در آن لحاظ نشده است. این پیام برای دفاع از حقوق این کارگران ارسال شده است.»
از آنجا که پیام مذکور در بیش از 190 صفحه اختصاصی در توییتر منتشر شده بود، شرکت HMV به راحتی نتوانست کنترل آنها را در دست بگیرد و چند روزی طول کشید تا دوباره امنیت برقرار شد.

منبع : بزرگترین هک ها در شبکه های اجتماعی

هک

همچنین بخوانید : چگونه نوتیفیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی را غیرفعال کنیم؟ +تصاویر
گردآوری توسط بخش ترفندهای موبایل، دنیای موبایل، تبلت،ترفند موبایل سایت آکاایران
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات