برترین ها : اگر قصد فروش گوشی موبایل خود را دارید، شاید یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایتان اطمینان از پاک شدن فایل‌ها و
آیفون

پاک کردن اطلاعات از روی گوشی‌های موبایل گوشی موبایلبا این کار همه پاک کردن اطلاعات از روی گوشی‌های موبایل گوشی موبایل,اطلاعات,اندروید

اندرویدتوجه داشته باشید برخی از گوشی‌ها دو حافظه SD مجزا دارند. بنابراین، برای از بین بردن همه اطلاعات

اطلاعات1.     برای پاک کردن کامل اطلاعات از روی حافظه به بخش  Settings بروید و گزینه SD & Phone Storage را انتخاب کنید و از منوی آن گزینه Unmount SD Card را انتخاب و روی آن کلیک کنید. وقتی فرایند بازخوانی و پیاده کردن کارت حافظه تمام شود، گزینه Format SD Card فعال می‌شود. روی آن کلیک کنید تا همه اطلاعات ذخیره شده پاک شوند. برای اطمینان از پاک شدن اطلاعات، کارت حافظه را به کامپیوتر وصل کنید و ظرفیتش را با فایل‌های سنگین مثل فیلم، پر و دوباره فرمت کنید.

2.    بعد از انجام این مراحل، دوباره به بخش Settings > SD & Phone Storage بروید و روی گزینه Factory Data Reset کلیک کنید. این کار باعث پاک شدن همه اطلاعات به طور کامل می‌شود و گوشی به وضعیت پیش‌فرض خود بر می‌گردد.

3.    باز با همه این مراحل ایمنی، بعضی معتقد هستند برای امنیت صددرصد بهتر است دوباره حافظه گوشی را با فایل‌های معمولی اما سنگین همچون بازی پر کنید. البته توجه داشته باشید که برای دانلود بازی‌ها به سراغ اندروید مارکت نروید! وقتی مطمئن شدید هیچ فضای خالی‌ برای ذخیره در گوشی باقی نمانده است، دوباره گوشی را ریسِت فکتوری کنید تا همه تنظیماتش به پیش‌فرض اولیه خود برگردند.

4.    توجه داشته باشید که اگر قبلا گوشی را root یا به اصطلاح هک کرده‌اید، نمی‌توانید رام‌هایی که روی گوشی اجرا می‌شود را حذف کنید. برای این کار باید از برنامه‌های جانبی - به طور مثال Motorola"s RSD Lite برای گوشی‌های موتورولا - استفاده کنید.

5.    اگر هم نخواهید روت آن را از بین ببرید، می‌توانید آن را همان‌طور بفروشید. کاربران زیادی هستند که دوست دارند گوشی‌های روت شده خریداری کنند تا زحمت روت کردن آن از دوششان ساقط شود.

توصیه ما به دارندگان اسمارت‌فون‌هایی همچون اپل و اندرویدی‌ها، حفظ امنیت اطلاعات گوشی و جلوگیری از سوءاستفاده هکرهاست. هرگز فراموش نکنید پیش از فروش گوشی آن را به فرمت اولیه‌اش – خالی از هر نوع دیتا – برگردانید.

همچنین بخوانید : چگونه عمر باتری موبایل کاهش می یابد و راه های برطرف کردن آن
گردآوری کامپیوتر و تکنولوژی آکاایران
گردآوری توسط بخش ترفندهای موبایل، دنیای موبایل، تبلت،ترفند موبایل سایت آکاایران
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات