نوکیا همچنان از سیمبین استفاده میکند - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نوکیا همچنان از سیمبین استفاده میکند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

نوکیا طراحی سیستم عامل تلفن هوشمند سیمبیان را دوباره تحت کنترل گرفت و هم‌چنان نسبت به این نرم‌افزار متعهد است.
به گزارش ایسنا سیمبیان از نقش فعلی خود به عنوان مسوول طراحی این پلت‌فرم به یک فعالیت صدور مجوز تغییر می‌کند.
پس از اینکه شرکت‌های سامسونگ و سونی اریکسون تصمیم گرفتند استفاده از سیمبیان را کنار بگذارند و در عوض به سیستم عامل رقیب آندروید روی بیاورند، گمانه‌زنی‌های بسیاری درباره آینده این پلتفرم به وجود آمد.
با این همه نوکیا قاطعانه نسبت به سیمبیان متعهد مانده و این تغییر هیچ تاثیری در برنامه‌های این شرکت یا تعهدات مربوط به عرضه این نرم‌افزار نداشته است.

نوکیا همچنان از سیمبین استفاده میکند
نوکیا همچنان از سیمبین استفاده میکند

این شرکت فنلاندی فروش شماری از تلفن‌های هوشمند مبتنی بر نسخه 3 سیمبیان از جمله گوشی N8 را آغاز کرده است. اما طبق اعلام شرکت پژوهشی CCS Insight، سیمبیان 3 که نسخه به‌سازی شده نسبت به نسخه‌های قدیمی این نرم‌افزار است، هم‌چنان از سیستم‌های عامل iOS اپل و آندروید گوگل عقب‌تر است.
بر اساس جدیدترین آمار منتشره، سیمبیان با داشتن 37 درصد سهم از بازار سیستم‌های عامل تلفن هوشمند در سه ماهه سوم سال جاری، در صدر قرار دارد اما این سهم نسبت به دو سال قبل کاهش یافته است. نزدیک‌ترین رقیب این نرم‌افزار آندروید گوگل با 17 درصد سهم است.

منبع :
gsm.ir

نوکیا همچنان از سیمبین استفاده میکند گردآوری توسط بخش ترفندهای موبایل، دنیای موبایل، تبلت،ترفند موبایل سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات