فوت و فن کلیدهای میان بر در هنگام استفاده از اینترنت

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد فوت و فن کلیدهای میان بر در هنگام استفاده از اینترنت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: فوت و فن کلیدهای میان بر در هنگام استفاده از اینترنت

آکاایران: فوت و فن کلیدهای میان بر در هنگام استفاده از اینترنت

,قصد,داریم,تا,[categoriy]
قصد داریم تا به شما 8 نوع فوت‌و‌فن استفاده از کلیدهای میان‌بر را هنگام استفاده از اینترنت به طور کلی معرفی کنیم. این نوع کلیدها تمامی برنامه‌های کاربردی که شما هنگام استفاده از اینترنت به آن‌ها مراجعه می‌کنید را شامل می‌شود. لازم به ذکر است که این کلیدها به طور محسوسی باعث صرفه‌جویی در وقت شما و همین طور حرفه‌ای شدن شما در هنگام کار با رایانه می‌شوند.


1. ورق زدن صفحات اینترنت
شما برای ورق زدن صفحات در اینترنت، لازم نیست که حتماً از ماوس استفاده کنید، بلکه توسط کلیدهای Alt و مکان نماهای (Cursor) چپ و راست، این عمل بسیار آسانتر خواهد بود.

2. باز کردن پنجره‌ای نوین
به گزارش آکاایران: به طور معمول، اگر بخواهید لینکی را که در یک صفحه اینترنت قرار گرفته، باز کنید، روی آن کلیک راست ماوس را فشار می دهید و از منوهای آن فرمان Open in new window را انتخاب می‌کنید. ولی روش و دستور سریعتر برای این کار وجود دارد: ابتدا کلید Shift را فشار دهید و بعد کافی است که روی Link مورد نظر، یک‌بار کلیک کنید.

3. بالا و پایین کردن سریع صفحات اینترنتی
برای این که بتوانید صفحه ای طولانی را در اینترنت بالا و پایین کنید، کافی است که فقط کلید Space را فشار دهید (ترفندستان) و برای این که بتوانید دوباره به بالای صفحه برگردید، ابتدا کلید Shift و سپس کلید Space را فشار دهید.

4. حرکت در صفحات متعدد باز شده اینترنتی
شما سایت‌های متعددی را باز کرده‌اید و مرتباً در بین این صفحات در رفت و آمد هستید. اگر شما ابتدا دکمه Alt را گرفته و سپس کلید Tab را فشار دهید، می‌توانید سایت مورد نظر خود را انتخاب کنید. با هر بار فشار کلید Tab، در بین صفحات باز شده در حرکت خواهید بود. اگر شما این کلیدها را رها کنید، ویندوز آن صفحه ای را که مارک زده شده است را باز می‌کند.

5. مارک زدن لغات یا پرش از روی آن‌ها
با فشردن هم‌زمان کلیدهای Ctrl و مکان نماهای چپ یا راست، از روی یک لغت به سمت چپ یا راست جهش می‌کنید. اگر هم‌زمان کلید Shift را نیز فشار دهید، با این کار کلماتی که از روی آن پرش کرده‌اید، مارک دار می‌شود.

6. باز کردن صفحه مشخصات یک فایل (Properties)
شما می‌خواهید سریع و فاقد هیچ مشکلی اطلاع حاصل کنید که حجم یک فایل چه قدر است؟ برای این کار شما دیگر احتیاجی ندارید (ترفندستان) که ابتدا دکمه سمت راست ماوس را فشار دهید و بعد در پایین پنجره باز شده Properties را انتخاب کنید. راه آسانتر برای شما این است که دو کلید Alt و Enter را هم‌زمان با هم فشار دهید. پس از آن، صفحه Properties باز می‌شود.

7. Zoom کردن به وسیله غلطک ماوس
کلید Ctrl را فشار داده و نگه‌دارید و هم‌زمان چرخ ماوس را بچرخانید، صفحه اینترنتی خود را Zoom می‌کنید اگر چرخ را به سمت بالا بچرخانید، صفحه، کوچکتر می‌شود و اگر به سمت پایین بچرخانید، صفحه، بزرگتر می‌شود.


8. بستن پنجره‌ی نوین
عمل بستن پنجره نوین فاقد ماوس نیز امکان‌پذیر است به این ترتیب که با فشار دادن کلیدهای Alt و F4 به صورت هم‌زمان، می‌توانید پنجره نوین را ببندید.

.

منبع : tarfandestan.com


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله فوت و فن کلیدهای میان بر در هنگام استفاده از اینترنت شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

اکسل مشکل غلتک موس , مشکل غلتک موس اکسل

فوت و فن کلیدهای میان بر در هنگام استفاده از اینترنت گردآوری توسط بخش ترفندهای کیبورد سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات