در زندگی امروزی استفاده از کامپیوتر در همه زمینه ها کمک های زیادی به ما میکند ، یکی از این استفاده ها ، تایپ کردن نامه ها ، نمونه سوالات ، گزارشات و ...... است ، اما اگر سرعت شما کم باشد این تایپ زمان بسیار زیادی را از شما میگیرد و باعث می شود که از همان روش سنتی استفاده کنید ، سایت کامپیوتر آکاایران در این مطلب به شما روش تایپ ده انگشتی را می آموزد تا در کمترین زمان طولانی ترین مطالب را به راحتس تایپ نمایید ، امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد :

آموزش تایپ

تایپ ده انگشتی

آموزش تایپ کردن با ده انگشت

به نقل از آکاایران : تایپ نمودن 180 حرف در یک دقیقه شاید برای شما یک رویا تلقی شود ، اما بایستی بدانید اگر مهارت تایپ 10 انگشتی را فرا بگیرید میتوانید با سرعتی بیش از 5 برابر سایر کاربران عادی تایپ نمایید و با این مقدار حروف در دقیقه متون خود را تایپ کنید. این مهارت را میتوان بسیار گرانبها دانست چرا که در دنیایی که با سرعت رو به مجازی سازی میرود داشتن چنین توانمندهایی بسیار با ارزش است. تایپ 10 انگشتی یک مهارت است که با اندکی تمرین و ممارست میتوانید به آن دست یابید. در این ترفند قصد داریم چندین روش گوناگون که باعث ایجاد یک روند رو به رشد برای فراگیری تایپ 10 انگشتی میشود را برای شما بازگو نماییم.با دقت به کیبورد نگاه کنید. دو تا از دکمه های صفحه کلید بر روی خود برجستگی های کوچکی دارند که وجود آنها به شما کمک می کند تا موقعیت این دو دکمه را حتی در تاریکی یا بدون نگاه کردن نیز بتوان پیدا کرد. دکمه های مذکور، حروف F و J می باشند. انگشت اشاره دست راست خود را روی حرف F و انگشت اشاره دست چپتان را روی حرف J بگذارید.

دو انگشت سبابه خود را روی دکمه Space مستقر نموده و 6 انگشت باقیمانده را به ترتیب روی دکمه های کنار حروف F و J بگذارید (البته بدون فشردن دکمه ها). با مستقر شدن دستتان در این حالت، موقعیت تمامی دیگر کلیدها، نسبت به این 8 کلید ردیف وسط، قابل پیدا کردن می باشد.

حال، برای تایپ کردن، هر کلیدی را که می خواهید فشار دهید باید از میان 8 انگشت ردیف وسط، فقط یک انگشت که به آن دکمه نزدیکتر است از جای خود بلند شده، کلید مذکور را فشرده و دوباره به جای خود بازگردد.  پس از بازگشت انگشت به موقعیت اولیه، انگشت بعدی جهت فشردن دکمه بعدی از جای خود بلند شده، دکمه را فشرده و به جای خود باز می گردد. همینطور، هر دکمه ای را که می خواهیم فشار دهیم، فقط یک انگشت برای فشردن آن از جای خود حرکت کرده، آن کلید را فشرده و دوباره به جای خود باز می گردد.

در شروع کار، ممکن است اجرای این روش، کمی برایتان دشوار بوده و یا احساس کنید، روش کندی است، اما فراموش نکنید که به مرور زمان آنقدر در این کار ماهر خواهید شد که سرعت نوشتنتان با صفحه کلید چندان فرقی با سرعت نوشتن با خودکار نخواهد داشت.

آموزش تایپ

تایپ


کلیات ماجرا همین بود، اما یادتان باشد که میزان سرعت و مهارت شما در تایپ کامپیوتری فقط و فقط بستگی به میزان تمرین و تجربه تان خواهد داشت. چنانچه زمانی برسد که بتوانید 180 حرف در دقیقه تایپ کنید (با احتساب کسر 5 حرف به ازای هر غلط) ، یعنی شایستگی دریافت مدرک بین المللی این رشته را داشته و از نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور، یک تایپیست حرفه ای به شمار می آیید. پس اگر این مهارت را فرا گرفته اید بایستی به خود ببالید.
به یاد هم داشته باشید مدت دوره آموزش تایپ حرفه ای، به طور معمول در آموزشگاه های فنی و حرفه ای 4 ماه است که گاهی بیشتر نیز می شود. اما جهت آموزش این مهارت به افرادی که واقعأ انگیره و پشتکار یادگیری آن را داشته باشند، یک جلسه نیز کافی بوده و بعد از آن در صورتی که تمرین مرتب و مکرر کنند، به مرور زمان در حد تایپیست های حرفه ای آموزش دیده ظاهر خواهند شد.


آموزش تایپ

تایپ ده انگشتی


متن فوق ، محتوای یک دوره 4 ماهه را در یک جلسه آموزش می دهد، پس در صورت یاد نگرفتن از خودتان نا امید نشوید. تجربه نشان داده است از هر سه نفری که توضیحات فوق برایشان بازگو شده، یک نفر واقعأ تایپیست شده است. چه بسا از میان سه نفر بعدی، آن یک نفر شما باشید.

منبع:ترفندستان


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

سرعت تایپ چند کلمه در دقیقه خوب است؟ , چگونه در کامپیوتر ویرگول را ینویسیم , نحوه صحیح تایپ ده انگشتی در لپتاپ , نمحوه صحیح نشتندر تایپ ده انگشتی , راهکار برای تایپ سریع ده انگشتی , سرعت استاندارد تایپ در یک دقیقه , نحوه قرار دادن نشانه کسر در ورد , راهنمای استفاده از کیبورد در وب , آموزش تایپ کردن سریع با کیبورد , آموزش جامع تایپ 10 انگشتی سینا , انشگت گذاری در تایپ 10 انگشتی , انگشت گذاری در تایپ 10 انگشتی , اموزش یادگیری تایپ 10 انگشتی , آموزش آنلاین تایپ 10 انگشتی , تعداد لغت در دقیقه تایپ خوب , سایت آموزش تایپ 10 انگشیتی , چگونه 10 انگشتی تایپ کنیم؟ , آموزش تایپ 10 انگشت لیندا , آموزش جامع تایپ 10 انگشتی , تایپ کردن آیفون از لب تاب , چگونگی تایپ پ روی کیبورد , عکس ادم در حال تایپ کردن , ترفند تایپ سریع از کتاب , آموزش نوشتن با کامپیوتر , آموزش تایپ ده انگشتی مک , نحوه زدن ویرگول در وورد , در مورد تایپ ده انگشتی , یادگیری تایپ ده انگشتی , طریقه تایپ کردن با رنگ , ویرگول فارسس در کیبورد , گذاشتن ویرگول در وورد , آموزش تایپ 10 انگشتسی , آموزش تایپ سریع فارسی , نوشتن با اشکال کیبورد , روش سریع تایپ با گوشی , تایپ فاری 10 انگوشتی , آموزش تایپ 10 انگشتی , تمرین تایپ ده انگشتی , سرعت تایپ یک تایپیست , نحوه نوشتن واژه هیئت , طریقه تایپ ده انگشتی , تایپ کردن در کیبورد , نحوه تایپ 10 انگشتی , نحوه تایپ ده انگشتی , روش تایپ سریع فارسی , فایل صوتی تایپ کردن , آموزش تایپ 10انگشتی , آموزش حرفه ای تایپ , سرعت تایپ در دقیقه , تست تایپ ده انگشتی , ت تانیس در کیبورد , سنجیدن زمان تایپ , نحوه ی تایپ سریع , نحوه ی سرعت تایپ , اموزش تایپ 10 ان , طریقه صحیح تایپ , سرعت تایپ فارسی , آموزش تایپ سریع , اصول اولیه تایپ , اموزش تایپ سریع , تایپ دا انگشتی , کسر روی کیبورد , تند نوشتن کیبد , نحوه تایپ کاما , جدول ده انگشتی , نحوه تایپ صحیح , روش تایپ سریع , باسمه التعالی , نحوه تایپ _ , اموزش تایپ , روش تایپ ی , پ در کیبرد , تایپ سریع

گردآوری توسط بخش ترفندهای کیبورد سایت آکاایران
تبلیغات