گوگل کروم

آکاایران: بررسی سرعت مرورگر Microsoft Edge در مقایسه با گوگل کروم

آکاایران: یکی از نقاط ضعف شرکت مایکروسافت طی سال های گذشته مرورگر ضعیف و پر ایراد اینترنت اکسپلورر بود که به صورت پیش فرض بر روی سیستم عامل ویندوز نصب شده بود . پاسخ مایکروسافت به این انتقادات مرورگر جدیدی بود که ابتدا با نام اسپارتان و سرانجام با نام  Microsoft Edge  همراه با ویندوز ۱۰ معرفی شد . Microsoft Edge قرار است به رقابت با مرورگرهای قدرتمند بپردازد .

بر اساس گزارش های آماری موسسه StatCounter ، در حال حاظر مرورگر گوگل کروم محبوب ترین مرورگر دنیا است . اما بنچمارک های منتشر شده نشان می دهد مایکروسافت Edge می خواهد برتر از مرورگر گوگل باشد . این بنچمارک ها نشان می دهد که مرورگر مایکروسافت اج ۱۱۲ درصد سریع تر از گوگل کروم عمل می کند !

Gabe Aul مدیر برنامه اینسایدر مایکروسافت به تازگی در وبلاگ ویندوز بنچمارک های Microsoft Edge را منتشر کرده که نتایج شگفت آوری را نشان می دهد . طبق این بنچمارک ها ، مرورگر مایکروسافت توانسته عملکرد بسیار قابل توجهی نسبت به گوگل کروم از خود نشان دهد . همچنین تمامی این بنچمارک ها به وسیله نرم افزارهای تولیدی گوگل و اپل مانند Google Octane ، Apple JetStream و WebKit Sunspider انجام شده است .

نتایج بنچمارک ها ثابت می کند که در تست WebKit Sunspider مرورگر Edge تا ۱۱۲ درصد سریع تر از کروم است . همین طور در تست Google Octane این برتری به ۱۱ درصد و در Apple JetSream به ۳۷ درصد می رسد .

اگر این گزارش صحیح باشد ، مرورگر مایکروسافت قطعا می تواند به سرعت جایگاه برتری در رده بندی های مختلف را از آن خود کند . Edge به صورت پیش فرض در ویندوز ۱۰ حضور خواهد داشت . اگر نسخه اصلی ویندوز ۷ و ویندوز ۸ را داشته باشید ، می توانید در انتهای همین ماه میلادی به صورت رایگان به ویندوز ۱۰ آپگرید کنید.

منبع :

تبلیغات