آکاایران: حل مشکل لرزش تصویر در مانیتورهای CRT سامسونگ و LG

پرش تصویر در مانیتورهای crt

لرزش تصویر

آکاایران: حل مشکل لرزش تصویر در مانیتورهای CRT سامسونگ و LG

یکی از مشکلات عدیده ای که کاربران کامپیوترهای خانگی با آن روبرو هستند مشکل لرزش ناگهانی تصویر مانیتور CRT است که بنا به هر دلیلی اعم از نوسانات برق و... گاه‌به‌گاه رخ میدهد و تاحدودی آزار دهنده است. هر چند این مشکل در مانیتورهای LCD به دلیل عدم وجود لامپ تصویر حل شده است اما هنوز هم بسیاری از مانیتورهای CRT استفاده می‌کنند. در این ترفند قصد داریم به معرفی راه‌های رفع این مشکل در دو نوع مانیتورهای CRT سامسونگ و LG هر یک به شکل جدا بپردازیم.


مانیتور سامسونگ

  • حتماً درایور کمکی مانیتور را از روی سی‌دی موجود در داخل کارتون مانیتور نصب کنید.
  • از یک کابل Back to Back استفاده نمایید. این کابل، کابلی است که تغذیه برق مانیتور را از کیس گرفته و نوسان برق مانیتور را از بین می‌برد.
  • اسپیکرها را از مانیتورتان دورتر کنید چرا که در ساختار اسپیکر‌ها سیم‌پیچ و آهن‌ربایی به کار رفته که می‌تواند گودال‌های فرکانسی عمیقی در کناره‌های تصویر مانیتورتان ایجاد کند که از بین بردن این گودال‌های مغناطیسی اصلاً ساده نیست.
  • پیشنهاد می‌شود فرکانس صفحه را بر روی 85 هرتز تنظیم نمایید. بدین منظور بر روی قسمت خالی از محیط دسکتاپ راست‌کلیک کرده و Properties را برگزنید. سپس به تب Settings رفته و روی دکمه Advanced کلیک کنید. در پنجره جدید به تب Monitor بروید. اکنون در قسمت Screen refresh rate مقدار Hertz 85 را انتخاب کنید. اکنون تمام پنجره‌ها را OK کرده و خارج شوید.

به گزارش آکاایران:
مانیتور LG
انجام این عمل در مانیتورهای LG بسیار ساده‌تر است. چرا که شما کافی است یک ابزار کمکی را دریافت و اجرا کنید.
بدین منظور ابزار کمکی «بهنما» را که مخصوص مانیتورهای LG ساخته شده است را از
https://www.tarfandestan.com/files/Behnama[Tarfandestan.com].rar با حجم فقط 140 کیلوبایت دانلود نمایید.
سپس فایل را از حالت فشرده خارج کرده و فایل Behnama[Tarfandestan.com].exe را اجرا نمایید. پس از اجرای برنامه کافی است روی دکمه «بهینه‌سازی» کلیک کنید تا عملیات بهینه‌سازی به شکل اتوماتیک آغاز گردد.

با استفاده از روش‌های فوق در هر نوع مانیتور CRT می‌توانید علاوه بر جلوگیری از آسیب‌های تصویری به مانیتور، کیفیت تصویر را نیز بهبود ببخشید.

این ترفند با مشارکت Kasra نوشته شده است .

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

فیکس کردن یک دایو در دایو دیگر , علت عدم پخش رادیو در کامپیوتر , پرش تصویر در مانیتورهای crt

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات