36 سال پیش مایکروسافت با ساخت محصولی برای اپل به جمع تولید کنندگان سخت افزار پیوست

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد 36 سال پیش مایکروسافت با ساخت محصولی برای اپل به جمع تولید کنندگان سخت افزار پیوست ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

,مایکروسافت شرکت مایکروسافت, صنعت سخت افزار مایکروسافت, قدرتمندترین شرکت نرم افزاری مایکروسافت,[categoriy]

آکاایران: 36 سال پیش مایکروسافت با ساخت محصولی برای اپل به جمع تولید کنندگان سخت افزار پیوست

آکاایران: 36 سال پیش مایکروسافت با ساخت محصولی برای اپل به جمع تولید کنندگان سخت افزار پیوست

مایکروسافت در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگ ترین و قدرتمندترین شرکت های نرم افزاری دنیا شناخته می شود با این همه، یک حقیقت جالب در مورد آن وجود دارد که شاید تا به حال از آن بی خبر بوده اید.

به گزارش آکاایران: این شرکت در واقع نخستین محصول سخت افزاری اش را حدود 36 سال پیش و در تاریخ دوم آوریل 1980 میلادی معرفی کرد. محصول معرفی شده یک برد کامپیوتری برای کامپیوتر Apple II بود. کافی بود آن دستگاه را باز کرده، برد را درونش قرار دهید تا امکان اجرای نرم افزارهای مختلف روی یک سیستم عامل جایگزین به نام  CP/M برایتان فراهم شود.

با این کار، کاربران Apple II می توانستند نرم افزارهای ساخته شده برای دستگاه های CP/M را خریداری نمایند که مواردی نظیر برنامه WordStar (برای پردازش کلمات) را در بر می گرفت و البته توسط مایکروسافت ساخته نشده بود.

در برخی متون ثبت شده پیرامون این برد کامپیوتری آمده است: در برهه ای SoftCard حدود نیمی از درآمد مایکروسافت را به خود اختصاص خواهد داد. تولید این محصول در تاریخ 1986 میلادی و همزمان با کم شدن محبوبیت CP/M متوقف خواهد شد.

در پایان بد نیست اشاره کنیم که اپل همزمان با جشن گرفتن تولد چهل سالگی اش نباید از یاد ببرد که مایکروسافت نیز تقریبا به همین اندازه در صنعت سخت افزار فعالیت داشته است.

منبع :

36 سال پیش مایکروسافت با ساخت محصولی برای اپل به جمع تولید کنندگان سخت افزار پیوست گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات