آکایران :Remix Mini
/section>

در نمایشگاه سال گذشته ی CES، کمپانی Jide محصولی را که کپی مشابهی از سرفیس مایکروسافت بود، معرفی کرد. حال این کمپانی در نمایشگاه CES 2016 محصول دیگری را معرفی کرده با استفاده از آن می توان سیستم عامل اندروید را روی انواع نمایشگر ها با درگاه HDMI اجرا کرده و مورد استفاده قرار داد. همراه زومیت باشید.

بنا به گزارش آکاایران : کمپانی Jide در جریان برگزاری نمایشگاه CES 2016 امسال محصولی را با نام Remix Mini معرفی کرده که با استفاده از آن می توان سیستم عامل اندروید را روی هر نمایشگری که از درگاه HDMI برخوردار است، اجرا کرد. این کمپانی محصول خود را برای جمع آوری سرمایه در کمپینی که در کیک استارتر به راه انداخته، برای جذب سرمایه قرار داده و تا این لحظه موفق شده سرمایه ای ۱.۶ میلیون دلاری را جمع آوری کند. قیمت این ابزار ۷۰ دلار تعیین شده است.

شاید تصور کنید که این محصول تنها یک جعبه ی کوچک پلاستیکی است که اندروید را در خود جای داده، در حالی که این چنین نیست؛ Remix OS را باید نسخه ی تغییر یافته ای از اندروید گوگل خواند که ظاهر آن ترکیبی از رابط کاربری ویندوز و سیستم عامل کروم است. این سیستم عامل همچون ویندوز دارای منوی استارت است. همچنین باید به منوی مخفی اعلانیه ها نیز اشاره کرد که در سمت راست صفحه ی نمایش قرار دارد و می توان با کشیدن آن همچون مک و ویندوز به آن دسترسی پیدا کرد. در این سیستم عامل تقریبا همه چیز شبیه به یک سیستم عامل دسکتاپ است. اپلیکیشن ها را نیز می توان بصورت مستقل در یک پنجره ی کوچک یا بصورت فول اسکرین اجرا کرد. با توجه به اینکه سیستم عامل رمیکس نسخه ی تغییر یافته ای از اندروید است، پس تمام اپلیکیشن های اندرویدی روی آن اجرا می شود.

البته برای استفاده از سیستم عامل رمیکس نیازی نیست تا ۷۰ دلار پرداخت کرده و ابزار توسعه یافته را در اختیار داشته باشد. کمپانی Jide امکان دانلود رایگان این سیستم عامل را به منظور استفاده در انواع رایانه های ویندوزی یا مبتنی بر سیستم عامل مک فراهم کرده است. پس از دانلود این سیستم عامل کافی است تا آن را روی یک حافظه ی فلش USB 3.0 قرار داده و مورد استفاده قرار دهید. همچنین می توان در صورت نیاز درایوی از رایانه را به این سیستم عامل اختصاص داد.

سیستم عامل

آکاایران: مینی پی سی Remix Mini با سیستم عامل مبتنی بر اندروید و ظاهری شبیه به ویندوز معرفی شد

کلیه ی اخبار و مقالات مرتبط با نمایشگاه را در صفحه ی اختصاصی CES 2016 مشاهده کنید.

حسین خلیلی صفا

منبع : سیستم عامل

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات