احتمال تولید انبوه تراشه های 14 نانومتری بر مبنای نسل سوم FinFET توسط سامسونگ -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد احتمال تولید انبوه تراشه های 14 نانومتری بر مبنای نسل سوم FinFET توسط سامسونگ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکایران :/section>

هرچند TSMC در تلاش است تا به زودی به لیتوگرافی ۱۰ نانومتری دست یابد اما سامسونگ اعلام کرده که روی لیتوگرافی ۱۴ نانومتری باقی خواهند ماند بر روی بهینه سازی آن کار خواهد کرد. با زومیت همراه باشید.

بنا به گزارش آکاایران : سامسونگ و TSMC دو تولید کننده ی بزرگ تراشه در دنیا به شمار می روند؛ بطوریکه اکثر شرکت های بزرگ دنیا برای تامین پردازنده های مورد استفاده هاش در ابزارهای موبایل، به یکی از این دو شرکت وابسته هستند. کمپانی تایوانی TSMC اخیراً اعلام کرده است که تولید تراشه های مبتنی بر لیتوگرافی ۱۰ نانومتری را از سال جاری آغاز خواهد کرد. اما از آن سوی میدان خبر می رسد که ظاهراً تمرکز سامسونگ فعلاً بر روی بهبود نسل فعلی و لیتوگرافی ۱۴ نانومتری است. 

سامسونگ با اگزینوس 7420 اولین تولیدکننده ای بود که دست به ساخت پردازنده ای بر مبنای تکنولوژی ۱۴ نانومتری FinFET زد و حالا آماده است تا در رقابت با TSMC به تولید انبوه تراشه هایی بر مبنای نسل سوم این تکنولوژی بپردازد. تکنولوژی بهبود یافته در نسل جدید موجب مصرف کمتر انرژی و پایین آمدن هزینه های تولید می شود.

سامسونگ به تازگی تولید انبوه تراشه های نسل دوم FinFET را که با نام (Low Power Plus (LPP شناخته می شوند را آغاز کرده است. ادعا می شود نسل دوم این پردازنده ها نسبت به نسل اول ۱۵ درصد در مصرف انرژی بهینه تر باشند. پردازنده های اگزینوس 8890 و اسنپدراگون 820 قرار است از فرآیند تولید LPP بهره مند باشند.

بائه یانگ-چنگ معاون تیم استراتژی بازاریابی سامسونگ می گوید:

ما قرار است یک فرآیند مشتق شده از فرآیند تولید چیپ های ۱۴ نانومتری نسل ۲ را توسعه بدهیم و به این وسیله در زمینه ی تولید چیپ های موبایل در بازار حرف اول را خواهیم زد.

انتظار می رود فرآیندهای ۱۴ و ۱۶ نانومتری مدت زمان بیشتری نسبت به فرآیندهای پیشین در صنعت تولید تراشه استفاده شوند، چرا که کاهش اندازه ی بیش از این میزان بسیار دشوار است.

بر اساس نظرات کارشناسان صنعت تولید پردازنده، سامسونگ و TSMC ابتدا نسل سوم تراشه های ۱۴ و ۱۶ نانومتری را توسعه خواهند داد و سپس به سراغ توسعه ی تراشه های ۱۰ نانومتری خواهند رفت. حتی اگر این دو شرکت موفق به توسعه ی تکنولوژی ۱۰ نانومتری هم بشوند، هنوز هم شرکت های زیادی مشتری طراحی ۱۴ و ۱۶ نانومتری آن ها خواند بود.

مسعود توکلی

منبع :

احتمال تولید انبوه تراشه های 14 نانومتری بر مبنای نسل سوم FinFET توسط سامسونگ

احتمال تولید انبوه تراشه های 14 نانومتری بر مبنای نسل سوم FinFET توسط سامسونگ گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات