اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تماشا کنید: آکرابورد؛ نخستین تخته پرنده واقعی دنیا -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تماشا کنید: آکرابورد؛ نخستین تخته پرنده واقعی دنیا ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکایران :/section>

برای دهه های متوالی مفهوم تخته پرنده ای (هاوربردی) که بتواند در دنیای واقعی هم به کار بیاید ذهن بسیاری از مهندسان را به خود مشغول کرده بود، ضمن اینکه تاکنون نسخه های واقعی و البته آزمایشی بسیاری نیز از این نوع دستگاه ها را مشاهده کرده اید. اما اکنون شرکت آرکا تصمیم گرفته یک بار برای همیشه هاوربردی واقعی بسازد و ظاهرا این هاوربرد نزدیک ترین نمونه به مدل موجود در "بازگشت به آینده" به شمار می آید. با زومیت همراه باشید.

بنا به گزارش آکاایران : برخلاف بسیاری از مدل های پیشین که هاوربردها به کمک نیروی مغناطیسی از زمین برمی خواستند، این تخته پرنده قادر است از روی هر سطحی بدون توجه به مغناطیسی بودن یا نبودن آن تا حدود ۳۰ سانتی متر به هوا پرتاب شود و البته آب، شن یا بتن فرقی نمی کند، افراد می توانند با این وسیله پرواز کنند.

بی دلیل نیست که این هاوربرد را نمونه ی نزدیک به واقعیت می دانند؛ چرا که شرکتی که پیگیر ساخت این هاوربرد است یک سمن یا NGO است که روی راکت های استراتوسفری و بالن ها فعالیت می کند، همچنین این شرکت یکی از کمپانی های درگیر با پروژه Google Lunar X Prize بوده است و از همه مهم تر اینکه این دستگاه واقعا کار می کند!

گذشته از سابقه ی این کمپانی، مشخصات تخته ی پرنده ی جدید نیز کاملا قابل باور به نظر می رسند و نشانی از ادعاهای عجیب و غریب در آن دیده نمی شود. برای تامین توان برخاستن کافی این تخته پرنده حدود ۳۶ پنکه با توان بالا حدود ۲۷۲ اسب بخار نیروی رانشی تولید می کنند که البته این توان بالا باتری ها را حدود ۶ دقیقه به انتهای خود می رساند که در مدل سنگین تر دستگاه این زمان به حدود ۳ دقیقه می رسد.

بنابراین نمی توان انتظار داشت که مسیر دانشگاه یا محل کار خود تا خانه را با این وسیله بپیمایید به ویژه اگر محدودیت سرعت شهری را نیز در نظر بگیرید! اما نحوه ی کنترل این دستگاه نیز بسیار جالب است. شما می توانید این تخته ی پرنده را با کمک اپ اندروید یا iOS به کمک بلوتوث به دست بگیرید.

تماشا کنید: آکرابورد؛ نخستین تخته پرنده واقعی دنیا
,arcaboard, hoverboard, arca,ترفندهای سخت افزار

آکاایران: تماشا کنید: آکرابورد؛ نخستین تخته پرنده واقعی دنیا

این تخته که از جنس کامپوزیت ساخته شده است ابعادی 174 در 76 در 15 سانتی متری دارد که خب نمی توان آن را در کوله پشتی جا داد چرا که وزن 82 کیلویی آن حمل استاندارد توسط دو نفر را طلب می کند. البته با توجه به قیمت خرده فروشی 19900 دلاری که در مدل با شارژ سریع -با 35 دقیقه عمر باتری بیشتر- به آن 4500 دلار دیگر نیز افزوده می شود و مسافت قابل پیمایش 2 کیلومتری پیشنهاد ما برای حمل و نقل روزانه همچنان وسایل حمل و نقل عمومی خواهد بود!

خب، با توجه به آنچه گفته شد می توان گفت نزدیک ترین مدل تخته پرنده به دنیای واقعی هنوز با رسیدن به بازار مصرفی فاصله ی زیادی دارد، اما با توجه به روند رو به پیشرفت فناوری باتری ها و البته فناوری پهپادها دور به نظر نمی رسد که به زودی این فناوری به مرحله ی ورود به بازار مصرفی نیز برسد.

در ویدیوی زیر می توانید کارکرد این دستگاه را در عمل مشاهده کنید.

دانلود ویدیو

‫کاوه جهان آرای‬‎

منبع :

تماشا کنید: آکرابورد؛ نخستین تخته پرنده واقعی دنیا گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات