آکایران :حافظه اس اس دی توشیبا
/section>

 توشیبا دیروز در جریان برگزاری نمایشگاه ایفا ۲۰۱۵ از دو حافظه ی داخلی SSD خود با ظرفیت ۹۶۰ گیگابایتی با نام های Q300 Pro و Q300 رونمایی کرد.

بنا به گزارش آکاایران : توشیبا دیروز در جریان برگزاری ایفا ۲۰۱۵ از دو حافظه ی SSD خود با نام های Q300 Pro و Q300 رونمایی کرد. براساس اطلاعات ارائه شده نسخه ی پرو برای گیمرها و اجرای نرم افزار های سنگین طراحی و توسعه یافته در حالی که نسخه ی معمولی این حافظه ی اس اس دی برای کاربران عادی در نظر گرفته شده است. هر دو محصول معرفی شده از فناوری حافظه ی کش SLC استفاده می کنند و از این رو از نظر کارکرد این دو حافظه ی عملکرد مشابه SLC دارند. این فناوری امکان بهبود عملکرد حافظه های مورد نظر با سرعت بالا را در عین مصرف انرژی کمتر ممکن می کند.

نمونه ی Q300 Pro از فناوری حافظه های NAND MLC دو بیت در هر سلول بهره می برد که از این رو این حافظه را از نظر سرعت خواندن و نوشتن به یکی از برترین محصولات موجود در بازار تبدیل کرده است. این حافظه ی اس اس دی از حافظه ی NAND و کنترلر طراحی شده توسط توشیبا در کنار فناوری خطایاب اختصاصی این کمپانی بهره می برد. مجموع این قابلیت ها صحت خواندن و نوشتن اطلاعات را در طولانی مدت برای حافظه ی پرو توشیبا تضمین می کند. این حافظه ی اس اس دی در قالب یک طراحی آلومینیومی با ضخامت ۷ میلی متر برای استفاده در لپ تاپ ها و همچنین کنسول های بازی روانه ی بازار می شود. توشیبا این محصول را در ظرفیت حداکثری ۵۱۲ گیگابایت روانه ی بازار خواهد کرد. Q300 نیز با بهره گیری از فناوری NAND TLCمشابه نمونه ی پرو، از کنترلر خود توشیبا بهره می برد. این حافظه نیز با ضخامت ۷ میلی متر و ظرفیت حداکثری ۹۶۰ گیگابایت در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

حافظه ی اس اس دی Q300 Pro با فیمت ۱۲۴.۹۹، ۱۹۹.۹۹ و ۳۸۹.۹۹ دلاری به ترتیب برای ظرفیت های ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت به فروش خواهد رسید. Q300 نیز با قیمت ۹۹، ۱۵۹.۹۹، ۳۰۹.۹۹ و ۴۴۹.۹۹ دلار برای حافظه های ۱۲۰، ۲۴۰، ۴۸۰ و ۹۶۰ گیگابایت روانه ی بازار خواهد شد.

اخبار و مقالات مرتبط با IFA 2015 را دنبال کنید.

حسین خلیلی صفا

منبع :

توشیبا دو حافظه ی اس اس دی Q300 Pro و Q300 را برای گیمرها و کاربران حرفه ای معرفی کرد -

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات