آکایران :/section>

پس از طراحی و تولید تراشه ی ۱۴ نانومتری اکسینوس ۷۴۲۰، حال شایعاتی منتشر شده که نشان از طراحی تراشه ی ۱۰ نانومتری توسط  سامسونگ با استفاده از هسته های Anank را دارد.

بنا به گزارش آکاایران :  آخرین شایعات منتشر شده حکایت از این دارد که سامسونگ درصدد ساخت تراشه ی جدید مبتنی بر لیتوگرافی ۱۰ نانومتری و با استفاده از هسته ی Ananke، طراحی شده توسط کمپانی ARM است. اطلاعات ارائه شده گویای این موضوع است که سامسونگ این تراشه را سال آینده ی میلادی تولید و مورد استفاده قرار خواهد داد. احتمالا شاهد عرضه ی این تراشه به همراه گلکسی اس 7 سامسونگ به همراه گوشی هوشمند تاشدنی این کمپانی خواهیم بود.

اطلاعات فاش شده که برگرفته از داده های ارائه شده از منابع آگاه به نقشه ی راه کمپانی ARM است، حکایت از این دارد که این کمپانی نسل جدید هسته های پردازشی خود را که شامل پنج هسته ی جدید Cortex-A است، برای کاربری های مختلف معرفی خواهد کرد. نام این پنج هسته برگرفته از اساطیر یونانی است که Ananke نیز یکی از آن ها خواهد بود. این هسته جایگزین A53 و A17 با پردازش ۳۲ بیتی خواهد بود.

براساس شنیده ها هسته ی Ananke براساس معماری big.LITTLE برای محصولات پایین تا میان رده روانه ی بازار خواهد شد که احتمال بکارگیری این هسته در محصولات پرچمدار را کمرنگ می کند. همانطور که اشاره کردیم، شایعات نسل جدید تراشه ی سامسونگ را مبتنی بر این هسته و براساس لیتوگرافی ۱۰ نانومتری خوانده اند. یقینا بکارگیری این لیتوگرافی باعث کاهش مصرف انرژی در تراشه ی سامسونگ خواهد شد.

حسین خلیلی صفا

منبع :

سامسونگ تراشه ی ۱۰ نانومتری مبتنی بر هسته ی Ananke را سال ۲۰۱۶ روانه ی بازار می کند -

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات