تجارت Radeon از AMD جدا می شود -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تجارت Radeon از AMD جدا می شود ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکایران :AMD Radeon
/section>

روز گذشته در زومیت خواندید که ظاهرا مایکروسافت در تلاش برای تصاحب کمپانی AMD است. امروز نیز شایعه شده که ای ام دی قصد دارد تا تجارت تولید کارت گرافیک های خود را از کمپانی جدا کند.

بنا به گزارش آکاایران :  ای ام دی که در سال های گذشته سهم قابل توجهی از بازار تراشه های PC را تحت کنترل خود داشت چند سالی است که بازی را به طور کامل به اینتل واگذار کرده است و در زمینه ی پردازنده های کامپیوتری سهم بسیار کمی دارد. این در حالی است که وضعیت تجارت کارت های گرافیک این شرکت که پس از تصاحب کمپانی ATI به AMD اضافه شد، به مراتب بهتر از بخش CPU است. حال این کمپانی تصمیم گرفته تا تجارت تولید کارت گرافیک های خود را از بدنه ی اصلی شرکت جدا کند.

ای ام دی رسما اعلام کرده است که بخش Radeon به عنوان یک برند مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد. ای ام دی در سال ۲۰۰۵ با پرداخت ۵.۴ میلیارد دلار کمپانی ATI و برند Radeon را تصاحب کرد. به این ترتیب ای ام دی از یک سو با اینتل و بازار ریزپردازنده ها به رقابت خود ادامه داد و از سوی دیگر وارد رقابت جدی با انویدیا شد. اما با کوچک شدن بازار پی سی و عقب افتادن ای ام دی از اینتل در بازار پردازنده ها، پس از گذشت ۵ سال ارزش کمپانی ای ام دی به ۱.۴۵ میلیارد دلار رسید. حال استراتژی ای ام دی برای مقابله با انویدیا، مستقل سازی Radeon است.

از این پس بخش Radeon استراتژی های خاص خود را خواهد داشت و توسعه ، فروش و بازاریابی آن نیز مستقل از ای ام دی عمل خواهد کرد.

متیو سکینر، مدیر کل سابق Radeon پس از ۱۷ سال فعالیت در این تجارت، شرکت را ترک می کند و انتظار می رود روی تیلر و سین برک جانشین وی شوند.

مسعود یوسف نژاد

منبع :

تجارت Radeon از AMD جدا می شود


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله تجارت Radeon از AMD جدا می شود شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

radeon چیست

تجارت Radeon از AMD جدا می شود گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات