انگلستان در حال ساخت اولین نیروگاه با تولید منفی آلودگی است -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد انگلستان در حال ساخت اولین نیروگاه با تولید منفی آلودگی است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکایران :Drax power plant
/section>

نیروگاه های تولید انرژی همواره با آثار مخرب زیست محیطی همراه هستند. اما دولت انگلستان در صدد تغییر این رویه و در حال توسعه نیروگاهی با آلودگی منفی است. برای اطلاع از جزییات این نیروگاه با زومیت همراه باشید.

بنا به گزارش آکاایران : نیروگاه درکس در یورکشایر شمالی در کشور انگلستان، یکی از بزرگترین نیروگاه های زغال سنگی جهان است. ۱۲ برج خنک کننده این نیروگاه آن را به یکی از بزرگترین مناطق تزریق گازهای گلخانه ای به جو، تبدیل کرده است. این نیروگاه به واسطه تزریق سالیانه ۲۳ میلیون تن کربن دی اکسید به جو زمین، برق ۱۰ درصد از کل انگلستان را تامین می کند.

اما شرایط در حال تغییر است و مسئولین در حال جایگزینی سوخت فسیلی با چوب برای تولید انرژی هستند. هم چنین برنامه ای برای کاشت درختان مصرف کننده CO2 تدوین شده است تا علاوه بر جایگزین شدن درختان سوخته شده در تولید انرژی، CO2 موجود در هوا نیز به واسطه این درختان کاهش یابد. اگر این برنامه با موفقیت اجرا شود، درکس به اولین نیرگاه تولید انرژی با آلودگی منفی تبدیل خواهد شد.

جرمی تامکینسون مدیر عامل مرکز ملی حذف عوامل مضر زیست محیطی در این خصوص افزود:

این تکنولوژی بسیار مهیج است. با استفاده از آن علاوه بر تولید انرژی می توانیم CO2 موجود در جو را نیز کاهش دهیم.

شرکت تامکینسون در حال همکاری با درکس برای تبدیل این نیروگاه به دوستدار محیط زیست، است.

انگلستان در حال ساخت اولین نیروگاه با تولید منفی آلودگی است
,نیروگاه, درکس, دی اکسید کربن,ترفندهای سخت افزار

آکاایران: انگلستان در حال ساخت اولین نیروگاه با تولید منفی آلودگی است

از ابتدای جولای نیمی از برق تولید شده در درکس به واسطه سوزاندن درخت ها کاج آمریکای جنوبی است. نیروگاه درکس امیدوار است تا عملیات بروزرسانی تا سال ۲۰۲۰ به اتمام برسد.

نظر شما در رابطه با عملیات این نیروگاه چیست؟ آیا آن را پاک می دانید؟

محمد حسین جعفری

منبع :

انگلستان در حال ساخت اولین نیروگاه با تولید منفی آلودگی است گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات