آکایران :اسنپدراگون 820
/section>

صبح امروز در زومیت خواندید که کوالکام نسل جدید تراشه ی خود یا همان اسنپدراگون ۸۲۰ را سه شنبه ی هفته ی آینده معرفی خواهد کرد. حال کمتر از یک هفته به زمان معرفی اسنپدراگون ۸۲۰، اطلاعاتی در مورد جزئیات تراشه ی MSM8996 منتشر شده است.

بنا به گزارش آکاایران : پس از انتشار اخباری در خصوص معرفی نسل جدید تراشه ی اسنپدراگون ۸۲۰ کوالکام در بیستم مرداد ماه، حال یک تحلیل گر چینی با نام پن جیوتانگ اطلاعاتی را در مورد جزئیات اسنپدراگون ۸۲۰ با نام MSM8996 در حساب کاربری خود در سرویس اجتماعی ویبو منتشر کرده است.

براساس اطلاعات منتشر شده کوالکام در نسل جدید تراشه ی خود از لیتوگرافی ۱۴ نانومتری با فرآیند توید FinFET بهره خواهد برد که از این نظر باید این تراشه را شبیه به اکسینوس ۷۴۲۰ سامسونگ بدانیم. برخلاف اسنپدراگون ۸۱۰ که موفقیت چندانی را برای کوالکام به همراه ندشت، اسنپدراگون ۸۲۰ از وجود چهار هسته ی پردازشی بهره خواهد برد. در این تراشه از هسته های پردازشی اختصاصی کوالکام که پیش از این نیز به آن اشاره شده بود، استفاده خواهد شد، با این تفاوت که برخلاف شنیده های پیشین که از ایه هسته ها با عنوان کایرو اسم برده می شد، در اسناد منتسب به اسنپدراگون ۸۲۰ ا زاین هسته ها با عنوان هایدرا (Hydra) نام برده شده است. به نظر می رسد در اسنپدراگون ۸۲۰ با توجه به استفاده از هسته های اختصاصی هایدرا باید در انتظار بهبود عملکرد ۳۵ درصدی این پردازنده باشیم. در مورد پردازنده ی گرافیکی نیز شنیده ها نشان از بکارگیری آدرنو ۵۳۰ است که با بهبود عملکرد ۴۰ درصدی و کاهش مصرف انرژی به میزان ۳۰ درصد همراه شده است.

اسنپدراگون 820 با چهار هسته ی اختصاصی هایدرا و لیتوگرافی ۱۴ نانومتری همراه خواهد شد -

هسته ی هایدرا

آکاایران: اسنپدراگون 820 با چهار هسته ی اختصاصی هایدرا و لیتوگرافی ۱۴ نانومتری همراه خواهد شد

اسنپدراگون ۸۲۰ از ماژول های حافظه ی رم LPDDR4 با کانال دوگانه و فرکانس ۱۸۶۶ مگاهرتز، سنسور دوربین ۲۸ مگاپیکسلی و پردازنده ی سیگنال تصویر قابل برنامه ریزی پشتیبانی خواهد کرد که ویژگی آخر امکان بهینه سازی را در اختیار تولیدکنندگان قرار می دهد. همچنین باید به پشتیبانی از ویدیوها با رزولوشن 4K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه اشاره کرد.

اسنپدراگون 820 با چهار هسته ی اختصاصی هایدرا و لیتوگرافی ۱۴ نانومتری همراه خواهد شد -

اسنپدراگون 820

انتظار می رود محصولات مبتنی بر اسنپدراگون ۸۲۰ در فصل اول سال ۲۰۱۶ میلادی روانه ی بازار شود.

حسین خلیلی صفا

منبع : اسنپدراگون 820 با چهار هسته ی اختصاصی هایدرا و لیتوگرافی ۱۴ نانومتری همراه خواهد شد -

کوالکام

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات