آکایران :افزایش تولید پنل های OLED سامسونگ و ال جی
/section>

ال جی و سامسونگ را باید دو سردمدار تولید پنل های نمایشی خواند. حال این دو کمپانی کره ای پس از روند رو به نزول پنل های LCD تولید OLED های انعطاف پذیر خود را افزایش داده اند.

بنا به گزارش آکاایران : براساس گزارشی که توسط Korea Herald منتشر شده دو کمپانی ال جی و سامسونگ تولید پنل های نمایشی OLED انعطاف پذیر خود را افزایش داده اند. این اتفاق پس از آن روی داده که استفاده از پنل های LCD روند رو به نزولی را در پیش گرفته است. سامسونگ مدعی است که فناوری تولید OLED تنها حوزه ای خواهد بود که انتظار می رود سال آینده با رشد روبرو شود، اما این کمپانی کره ای برنامه های گسترده تری را در این رابطه دارد. فروش پنل های ال سی دی سال گذشته درآمدی ۱۳۱.۴ میلیارد دلاری را عاید دو کمپانی کره ای کرده بود؛ حال آنکه در سال ۲۰۱۵ میلادی این میزان به ۱۲۹ میلیارد دلار کاهش خواهد یافت. از این رو دو کمپانی کره ای با توجه به روند نزولی درآمد حاصل از فروش پنل های ال سی دی در پی یافتن راهکاری دیگری هستند.

پیاده سازی سیاست مربوط به تولید پنل های OLED را می توان از اطلاعات پیشین ارائه شده توسط سامسونگ نیز فراگرفت. این کمپانی اعلام کرده که در سال جاری میلادی تولید انبوه نمایشگر های Mirror OLED را برای تلویزیون های هوشمندش آغاز خواهد کرد. همچنین سامسونگ وظیفه ی تولید OLEDهای انعطاف پذیر مورد استفاده در اپل واچ را نیز بر عهده دارد. براساس اطلاعات ارائه شده توسط سامسونگ این کمپانی انتظار دارد تا در سال جاری میلادی از این بخش درآمدی ۱۱.۸ میلیارد دلاری را به جیب بزند که در مقایسه با سال گذشته نشان از افزایشی ۳۶ درصدی دارد.

یکی از چالش های تولید OLEDها فرایند دشوار تولید این محصولات در مقایسه با ال سی دی های سنتی است که همین موضوع هزینه ی تولید را افزایش می دهد. همچنین سختی تولید پنل های OLED می تواند بعضاً منجر به کمبود این ماژول سخت افزاری نیز شود. در حال حاضر سامسونگ ماهیانه ۳۹٫۰۰۰ پنل OLED تولید می کند که این میزان از سال ۲۰۱۶ به دو برابر یعنی ۶۳٫۰۰۰ قطعه افزایش خواهد یافت.

لی چینگ هون، مدیر اجرایی بخش تولید نمایشگر های سامسونگ در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

ما مشکلات موجود برای تولید را حل کرده ایم. سامسونگ در حال برنامه ریزی برای بالا بردن تیراژ تولید نمایشگر های منعطف OLED به منظور پاسخگویی به نیاز بازار است.

حسین خلیلی صفا

منبع :

سامسونگ و ال جی تولید نمایشگر های منعطف OLED را افزایش می دهند -

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات