loading...
آکایران :/section>

پس از افشای اطلاعات بی شمار در مورد پردازنده های سری اسکای لیک اینتل، حال خود کمپانی بصورت رسمی شماری از قابلیت های نسل ششم پردازنده های خود را اعلام کرده است. از جمله ی این ویژگی ها می توان به پشتیبانی از سه نمایشگر 4K با رزولوشن ۶۰ هرتز اشاره کرد.

بنا به گزارش آکاایران : اینتل دیروز شماری از ویژگی های پردازنده های اسکای لیک را اعلام کرد. از جمله ی این قابلیت ها می توان به پشتیبانی از سه نمایشگر 4K بصورت همزمان اشاره کرد. هرچند اینتل اعلام کرده که جزئیات مربوط به پردازنده های نسل ششمی خود را طی هفته های آینده منتشر خواهد کرد، اما این کمپانی در جریان برگزاری کنفرانس توسعه دهندگانش شماری از قابلیت های پردازنده های سری اسکای لیک را اعلام کرد.

براساس گزارش منتشر شده توسط پی سی ورلد، پردازنده های سری اسکای لیک بصورت پیش فرض از وجود واحدهای پردازشی ویدیوی 4K بهره می برند. در واقع وظیفه ی ترانزیستورهای مورد نظر مدیریت ویدیوهای 4K است. با وجود چنین قابلیتی این پردازنده ها می توانند بصورت همزمان سه نمایشگر 4K را با فرکانس ۶۰ هرتز پشتیبانی کند. در مقایسه با پردازنده های برادول، این قابلیت نشان از پیشرفت فوق العاده ای دارد، چراکه پردازنده های نسل پنجمی اینتل تنها قادر به پشتیبانی از یک نمایشگر 4K با فرکانس ۶۰ هرتز دارند.

پردازنده های اسکای لیک از سه نمایشگر 4K با فرکانس ۶۰ هرتز بصورت همزمان پشتیبانی می کنند -

آکاایران: پردازنده های اسکای لیک از سه نمایشگر 4K با فرکانس ۶۰ هرتز بصورت همزمان پشتیبانی می کنند

از جمله ی قابلیت های دیگر این پردازنده ها می توان به وجود +EDRAM اشاره کرد. این قابلیت نسخه ی پیشرفته ای از EDRAM است که از سال ۲۰۱۳ توسط اینتل مورد استفاده قرار می گیرد. +EDRAM وظیفه ی کش کردن اطلاعات را برای پردازنده ی اصلی بر عهده دارد در حالی که DRAM تنها این وظیفه را برای پردازنده ی گرافیکی بر عهده داشت. با استفاده از این قابلیت باید انتظار داشت تا پیشرفت محسوسی در کارکرد پردازنده های اسکای لیک دیده شود.

Speed Shift قابلیت دیگری است که با بهینه سازی مصرف باتری توسط پردازنده در ارتباط است. با استفاده از این قابلیت پردازنده می تواند بصورت هوشمند وضعیت مصرف انرژی خود را تغییر دهد. اطلاعات فاش شده ی پیشین نشان از این دارد که پردازنده ی سری U اسکای لیک قادرند در مقایسه با نسل پیشین تا ۳۰ درصد انرژی کمتری مصرف کنند که این موضوع باعث دوام ۱.۴ ساعتی بیشتر باتری می شود.

انتظار می رود اینتل تا دو هفته ی آینده تمام جزئیات مربوط با پردازنده های اسکای لیک را منتشر کند.

حسین خلیلی صفا

منبع :

پردازنده های اسکای لیک از سه نمایشگر 4K با فرکانس ۶۰ هرتز بصورت همزمان پشتیبانی می کنند -

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات