آکایران :USB Armory
/section>

در سال های اخیر تولید مینی پی سی هایی که سایزی برابر فلش های USB دارند بسیار افزایش یافته است؛ بطوریکه حتی کمپانی هایی نظیر اینتل نیز به این حوزه وارد شده اند. حال یک استارت آپ با معرفی USB Armory مبتنی بر لینوکس که توانایی های بسیاری دارد، درصدد ورود به بازار این حوزه است.

بنا به گزارش آکاایران :
مینی پی سی USB Armory را باید یک رایانه ی تمام و کمال بنامیم. این محصول از وجود پردازنده ی آرما (ARMA) با فرکانس ۸۰۰ مگاهرتز و ۵۱۲ مگابایت حافظه ی رم بهره می برد. سایز این استیک ۶۵ در ۱۹ در ۶ میلی متر است که نشان دهنده ی ساختار فشرده ی این محصول است. یکی از اهداف اصلی این استیک استفاده از آن در کاربردهای امنیتی است و حفظ اطلاعاتی است که در آن قرار داده شده است.

استیک USB Armory علاوه بر اینکه از تمام پیاده سازی های لینوکس پشتیبانی می کند، با وجود طراحی باز سخت افزاری استفاده از این پلتفرم برای ساخت سایر سخت افزار ها نیز ممکن شده است.

لینک دانلود

سرمایه گذاران می توانند به ازای پرداخت ۱۳۰ دلار یک دستگاه از USB Armory را خریداری کنند. از جمله ی کاربردهای این استیک می توان به بهره گیری از آن به عنوان یک حافظه ی ذخیره سازی با قابلیت کدگذاری، ویروس یابی و انهدام خودکار داده ی ذخیره شده در کنار اعتبار سنجی هاست اشاره کرد.  از جمله ی کاربردهای دیگر این استیک باید به بکارگیری به جای روتر end-to-end به منظور پیاده سازی وی پی ان امن، مدیریت رمز عبور با دارا بودن وب سرور توکار، کیف پول الکترونیک برای ذخیره سازی بیت کوین و سایر پول های الکترونیک، توکن اعتبار سنجی و یک ابزار برای انجام تست های نفوذ اشاره کرد.

حسین خلیلی صفا

منبع :

مینی پی سی

مینی پی سی

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات