آکایران :تراشه های اسنپدراگون کوالکام
/section>

کوالکام پس از معرفی  دو تراشه ی اسنپدراگون ۴۱۲ و اسنپدراگون ۲۱۲، تراشه ی قدرتمندتر اسنپدراگون ۶۱۶ را نیز رسما معرفی کرد.

بنا به گزارش آکاایران : کوالکام دیروز دو تراشه ی اسنپدراگون ۲۱۲ و ۴۱۲ را معرفی کرد که در ادامه ی آن شاهد رونمایی از اسنپدراگون ۶۱۶ هستیم. این سه تراشه در ادامه ی نسل پیشین این تراشه یعنی اسنپدراگون ۲۱۰، ۴۱۰ و ۶۱۵ روانه ی بازار خواهند شد.

در مقایسه با نسل پیشین این گوشی های هوشمند شاهد تغییرات اندکی هستیم. اسنپدراگون ۶۱۶ در مقایسه با ۶۱۵ از تغییرات زیادی بهره نبرده و تنها فرکانس چهار هسته ی پردازشی Cortex-A53  آن از یک گیگاهرتز به ۱.۲ گیگاهرتز افزایش یافته است. البته شماری از اسنپدراگون های ۶۱۵ با فرکانس ۱.۱۱ گیگاهرتزی روانه ی بازار شده بودند. اسنپدراگون ۶۱۵ از وجود هشت هسته ی پردازشی Cortex-A53 بهره می برد که چهار هسته با فرکانس ۱.۷ گیگاهرتزی و چهار هسته ی دیگر با فرکانس ۱.۲ گیگاهرتزی کار می کنند.

اسنپدراگون ۴۱۲ در مقایسه با ۴۱۰ از نظر فرکانس پردازنده ی گرافیکی و پردازنده ی اصلی شاهد افزایش بوده است. فرکانس پردازشی هسته های Cortex-A53 این تراشه از ۱.۲ به ۱.۴ گیگاهرتز و فرکانس پردازنده ی گرافیکی آن از ۵۳۳ مگاهرتز به ۶۰۰ مگاهرتز افزایش یافته است. در مورد اسنپدراگون ۲۱۲ شاهد افزایش فرکانس پردازشی هسته های Cortex-A7 این تراشه از ۱.۱ گیگاهرتز به ۱.۳ گیگاهرتز هستیم.

کوالکام تراشه ی اسنپدراگون 616 را معرفی کرد -

آکاایران: کوالکام تراشه ی اسنپدراگون 616 را معرفی کرد

هیچیک از تراشه های جدید کوالکام استفاده از گیت های polySION را برای بهره گیری از گیت های K Metal کنار نگذاشته اند که می توان این موضوع را به عنوان یک ویژگی منفی در نظر داشت. هر سه تراشه ی جدید مبتنی بر لیتوگرافی ۲۸ نانومتر تولید می شوند.

هنوز مشخص نیست که کوالکام این تراشه ها را چه زمانی روانه ی بازار کرده و در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهد داد؛ ولی انتظار می رود تا پایان سال جاری میلادی شاهد عرضه ی این محصولات به بازار باشیم.

حسین خلیلی صفا

منبع : کوالکام تراشه ی اسنپدراگون 616 را معرفی کرد -

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات