/section>

گیگابایت ساعاتی پیش مادربورد سرور خود را با عنوان MT70-HD0 به همراه رک سرور H270-T70 معرفی کرد. محصول جدید گیگابایت را باید اولین مادربورد کش دار دو سوکته ی ARM خواند که روانه ی بازار خواهد شد.

گیگابایت مادربورد جدید خود را مبتنی بر پردازنده ی Cavium ThunderX Armv8 با 48 هسته ی پردازشی با فرکانس کاری 2.5 گیگاهرتز توسعه داده است. با قرار گرفتن دو پردازنده در هر بورد و وجود چهار نود در هر سرور، بیش از 384 هسته ی پردازشی در یک رک 2U قرار خواهد گرفت که قدرت پردازشی خارق العاده ای را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

هر یک از نودهای مورد استفاده قادرند تا حافظه های رم DDR4 را با ظرفیت یک ترابایت و فرکانس 2٫400 مگاهرتز پشتیبانی کنند. دو پورت شبکه ی تعبیه شده که از نرخ انتقال 40 گیگابایت در ثانیه برخوردارند، از طریق پردازنده های موجود در تراشه ها پشتیبانی می شوند.

H270-T70 ار دو منبع تغذیه ی 1600 واتی با گواهی 80 پلاس بهره می برد. همچنین باید به وجود پورت های USB 3.0 و همچنین VGA در جلو و پشت پنل به منظور اتصال سایر دستگاه ها برای پشتیبانی اشاره کرد.

ترکیب توان حرارتی پایین و پشتیبانی از ظرفیت بالای حافظه ی رم در کنار توان ارتباط سریع این پلتفرم را به یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در کاربردهایی سنگین با مصرف کم انرژی تبدیل کرده است. گیگابایت اعلام کرده که هر دو محصول را برای عرضه در سه ماهه ی سوم سال جاری میلادی آماده کرده است.

حسین خلیلی صفا

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات