loading...
/section>

اینتل امسال نسل ششم پردازنده های خود را با نام اسکای لیک روانه ی بازار خواهد کرد. اخبار جدید منتشر شده حکایت از این دارد که اینتل نسخه ی آنلاک شده ی نمونه های i7-6700K و i5-6600K را همزمان با برگزاری Gamescom از تاریخ 6 تا 9 آگوست معرفی خواهد کرد.

اینتل نسل ششم از پردازنده های خود را که با عنوان SkyLake شناخته می شود از تاریخ 6 تا 9 آگوست سال جاری میلادی همزمان با Gamescom معرفی خواهد کرد. پردازنده های آنلاک شده ی اینتل شامل i7-6700K و i5-6600K خواهد بود که با هدف قرار دادن گیمرها و اورکلاک کنندگان روانه ی بازار خواهد شد. سایر پردازنده های سری اسکای لیک از اواخر آگوست روانه ی بازار خواهند شد.

هر دو محصول معرفی شده را باید در زمره ی اولین تراشه های مبتنی بر لیتوگرافی 14 نانومتری اینتل خواند. در پردازنده های اسکای لیک شاهد انتقال VRM از پکیج پردازنده به روی مادربورد خواهیم بود که این موضوع باعث کاهش پکیج پردازنده و در نتیجه بالا رفتن قابلیت اورکلاکینگ می شود. DDR4 تبدیل به استاندارد پیش فرض اسکای لیک خواهد بود، هرچند DDR3L همچنان پشتیبانی خواهد شد. البته این پردازنده ها وابسته به مادربوردهای LGA 1151 و تراشه ی Z170 خواهد بود. از جمله ی سایر قابلیت های این پردازنده می توان به تاندربولت 3، لین های PCIE 3.0 و حافظه ی کش L4 eDRAM اشاره کرد.

پردازنده های i5 و i7 به ترتیب با فرکانس های 3.5 تا 3.9 گیگاهرتز و 4.0 تا 4.2 گیگاهرتز کار خواهند کرد. استفاده از حافظه ی کش L4 eDRAM و سایر معماری های مورد استفاده، عملکرد پردازنده را بهبود خواهد داد. این پردازنده ها که وات انرژی مصرف خواهند کرد، براساس نتایج بنچمارک در مقایسه با نسل پیش از نظر IPC (تعداد دستورات در واحد زمان) 9 درصد بهبود یافته است.

حسین خلیلی صفا

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات