loading...
/section>

DIMM مخفف dual in-line memory module است و رم هایی از نوع DDR را شامل می شود، اما RIMM مخفف Rambus in-line memory module است که شامل رم های RD می شود. در حقیقت DIMM در 3 استاندارد متفاوت ساخته شده است. نه تنها DIMM از نوع DDR با استاندارد سیستم DDR2 ناسازگار است، بلکه حتی در سوکت مخصوص به آن هم وارد نمی شود. خوشبختانه سیستم های DDR و DDR2 دیگر استفاده نمی شوند و رایانه های مدرن همه به سیستم DDR3 مجهز هستند.

حال رم های جدیدی که شرکت پاتریوت معرفی کرده با توان ۲۴۰۰ مگاهرتز، با تایمینگ های ۳۱-۱۶-۱۶-۱۴ و ولتاژ ۱.۲ ولت و پروفایل XMP اینتل اجرا می شود. اینتل پروفایل های Extreme Memory Profile یا XMP را به عنوان پروفایل های اضافه توسعه داده تا سازندگانی که رم هایی برای سرعت های بالاتر تولید کرده اند، از آن استفاده کنند. بنابراین در بیشتر رم ها یک پروفایل XMP هم ذخیره شده است. 

رم های جدید پاتریوت صرفا برای کلاکینگ طراحی شده اند؛ این شرکت مدعی شده که طراحی رم های جدید عملکرد خوبی را ارائه می کنند. این رم ها با گارانتی مادام العمر عرضه می شوند که تنها در صورت وارد شدن ضربه ی فیزیکی، گارانتی آن ها از بین می رود. 

شرکت Kingston مدعی شده که به زودی کیت رم ۱۲۸ گیگابایتی را با فرکانس ۳۰۰۰ مگاهرتز ارائه می کند، از سوی دیگر شرکت Corsair نیز کیت رم های خود را با فرکانس های ۲۶۶۶ و ۲۴۰۰ گیگاهرتز و تایمینگ های ۳۱-۱۶-۱۶-۱۴ معرفی کرده که با این اوصاف رم های جدید پاتریوت با فرکانس ۲۴۰۰ مگاهرتز در رده ی رم های پرسرعت قرار نمی گیرند.

شرکت پاتریوت زمان عرضه ی این رم ها را سه ماهه ی سوم سال ۲۰۱۵ اعلام کرده که در زمان عرضه نیز اطلاعات بیشتری را از این کیت در اختیار مشتریان قرار خواهد داد. هنوز اطلاعاتی در خصوص قیمت کیت رم جدید پاتریوت در دسترس نیست اما احتمالا با قیمت بالا به بازار عرضه شوند.

سمیه حسین پور

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات