loading...
/section>

معمولا دوچرخه ها رایج ترین روش برای تردد در داخل شهر است اما احتمالا یکی از مواردی که در استفاده از این وسیله ها آزار دهنده باشد، حمل یک قفل برای محافظت دوچرخه است. اخیرا دوچرخه ای طراحی شده که علاوه بر انعطاف پذیر بودن، این مشکل را نیز برطرف کرده است. این دوچرخه توسط یکی از دانشجویان دانشگاه دمونتفورت انگلستان با نام کوین اسکات طراحی شده است. اسکات سعی کرده تا ساده ترین راه را برای قفل کردن و حفاظت آن در برابر دزد دوچرخه در پیش گیرد.

در این طرح دو میله افقی که اسکلت بندی اصلی هر دوچرخه را می سازند، انعطاف پذیر ند و می توانند به راحتی به دور میله ها و یا تیرک های موجود در امتداد خیابان ها حلقه شده و در هم قفل شوند. به نظر می رسد که دو میله افقی از چندین تکه لوله های کوچک تشکیل شده اند که با عبور کابل فلزی قوی از میان آن ها، به هم می چسبند و استحکام لازم را برای استفاده از دوچرخه فراهم می آورند. هنگامی هم که بخواهید آن را ببندید، کابل را شل می کنید تا لوله ها از هم جدا شده و حالت انعطاف پذیر پیدا کنند. این طرح در عین جذابیت که به نظر می رسد چندان از تکنولوژی روز بهره نبرده، راه ساده ای را به کارخانه های دوچرخه سازی نشان داده تا در زمان ساخت محصول، بیشتر به فکر حفاظت آن باشند.

همان طور که در تصاویر زیر مشاهده می کنید این دوچرخه توسط یک داک قفل شده و اسکلت بندی آن همانند دوچرخه های معمولی سریعا سفت می شود.

ساخت دوچرخه انعطاف پذیر با سیستم ویژه ضد سرقت -

ساخت دوچرخه انعطاف پذیر با سیستم ویژه ضد سرقت -

ساخت دوچرخه انعطاف پذیر با سیستم ویژه ضد سرقت -

ساخت دوچرخه انعطاف پذیر با سیستم ویژه ضد سرقت -

سمیه حسین پور

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات