تراشه ی S1 اپل واچ

پس از کالبد شکافی اپل واچ حال نوبت به آن رسیده تا نگاهی به درون تراشه ی S1 مورد استفاده در ساعت هوشمند اپل داشته باشیم. تراشه ی S1 از وجود ماژول های مختلفی بهره می برد که در ادامه به تشریح آن ها خواهیم پرداخت.

پس از آنکه اپل واچ توسط iFixit کالبد شکافی شد، حال نوبت آن رسیده تا نگاهی به درون تراشه ی اپل واچ داشته باشیم که با نام S1 شناخته می شود. در قلب S1، پردازنده ی ساخت اپل قرار دارد که نام آن APL 0778 است. تراشه ی Broadcom با عنوان BCM43342 وظیفه ی برقراری ارتباط بی سیم، بلوتوث، NFC و حتی رادیو FM را برعهده دارد. البته باید به این موضوع اشاره کرد که رادیو FM عملا مورد استفاده قرار نمی گیرد. پشتیبانی از NFC را باید در سیستم پرداخت اپل یا اپل پی خواند.

اپل واچ از وجود یک حافظه ی رم ساخت Elpida با ظرفیت 512 مگابایت بهره می برد که در کنار یک حافظه ی داخلی 8 گیگابایتی ساخت SanDisk و Toshiba همراه شده است. اپل واچ اطلاعات محدودی را روی حافظه ی خود نگهداری می کند و از این رو بسیاری از اطلاعات از گوشی هوشمند جفت شده استخراج می شود.

سنسور شتاب سنج و ژیروسکوپ در قالب تراشه ی STM در اختیار ساعت هوشمند قرار گرفته و ژست های لمسی نیز با کنترلر ADI مدیریت می شوند. همچنین باید به تراشه ی شارژ بی سیم مورد استفاده در این تراشه نیز اشاره کرد.

اپل تراشه ی S1 را به عنوان یک سیستم کامپیوتری روی یک تراشه توصیف کرده، بطوریکه تمامی ماژول ها به منظور افزایش مقاومت در یک رزین قرار گرفته اند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

حسین خلیلی صفا

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات