سونی در حوزه ی فروش سنسور دوربین گوشی های هوشمند بازار پررونقی دارد. یکی از سنسور های محبوب این کمپانی IMX214 است که سنسوری ایده آل برای استفاده در گوشی های هوشمند به شمار می رود. براساس اطلاعات ارائه شده، سونی اخیرا با کمبود این سنسور روبرو شده که احتمالا عرضه ی گوشی های هوشمندی که قرار است به همراه آن روانه ی بازار شوند را به تعویق خواهد انداخت.

یکی از سنسورهای میان رده و محبوب بازار که در میان تولیدکنندگان گوشی های هوشمند بسیار پرکاربرد است، IMX214 سونی است. این سنسور که گشودگی دیافراگم آن F/2.0 است در صورتی که نور محیط در شرایط استانداردی باشد، می تواند تصاویر خوبی را ثبت کند. از جمله ی گوشی های هوشمندی که از وجود این سنسور بهره می برد، باید به نکسوس 6 و وان پلاس وان اشاره کرد.

براساس آخرین شنیده ها به نظر می رسد محبوبیت این سنسور، مشکلاتی را برای سونی ایجاد کرده است. کمپانی ژاپنی برای جلب توجه هر چه بیشتر تولیدکنندگان، قیمت آن را کاهش داده تا تولیدکنندگان گوشی به استفاده از آن در گوشی های پایین رده ی خود ترغیب شوند، اما موفقیت این کمپین به حدی بوده که سونی تنها قادر به تامین 50 درصد از تقاضا های ارائه شده است.

در صورتی که شنیده ها در این باره رنگ واقعیت به خود بگیرند، در اینصورت باید در انتظار به تعویق افتادن عرضه ی گوشی های هوشمندی باشیم که از این سنسور استفاده خواهند کرد. تولیدکنندگان راه دیگری جز انتخاب سنسور دیگری از تولیدات سونی یا مراجعه به سایر تولیدکنندگان سنسور نظیر سامسونگ یا امنیویژن نخواهند داشت.

در هفته های اخیر اخباری از برخی تولیدکنندگان منتشر شده که گویای تعویض سنسور مورد استفاده در گوشی هوشمند تولیدی است. این اخبار را می توان به عنوان شاهد این مدعی در نظر گرفت.

حسین خلیلی صفا

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات