در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد گیگابایت کامل ترین رده از مادربوردهای سری 9 را روانه بازار ایران خواهد کرد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته مشکلات سخت افزاری از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

مادربورد سری ۹ گیگابایت
/section>

طبق اعلام گیگابایت، این شرکت برای شروع کار 13 مدل مادربورد روانه بازارهای جهانی و کشور ما خواهد کرد که چهار مدل در رده Gaming، یک مدل در رده OC و مابقی در رده UD قرار خواهند گرفت. نکته قابل توجه این است که محصولات قرار گرفته در هر دسته از لحاظ امکانات شبیه به یکدیگر می باشند اما در سطوح قیمتی متفاوتی ارائه می گردند. برای مثال تمامی مادربوردهای رده Gaming از امکاناتی مانند پشتیبانی از اتصال چند کارت گرافیک، قابلیت های صوتی پیشرفته، شبکه قدرتمند و درگاه های خروجی متعدد برخوردار هستند اما بازه قیمتی آنها از حدود 350 هزار تومان تا یک میلیون و دویست هزار تومان خواهد بود. به این ترتیب کاربران بر اساس نوع نیاز و میزان بودجه خود می توانند انتخاب کنند.

از دیگر قابلیت های تمامی مادربوردهای سری 9 گیگابایت می توان به پشتیبانی از نسل جدید درگاه های SATA تحت عنوان SATA Express و SATA M.2 اشاره کرد. این درگاه ها قابلیت انتقال اطلاعات با سرعت 10 گیگابیت در ثانیه را دارند.

بر طبق عکس ها و اطلاعات منتشر شده می توان این گونه براشت کرد که برخی از مادربوردهای نسل جدید گیگابایت تحت عنوان سری Black Edition و با پسوند BK منتشر خواهند شد. این مادربوردها به منظور آزمایش پایداری و دوام، تحت تست های سنگین و طولانی مدتی قرار می گیرند. این تست ها تا کنون تنها برای مادربوردهای سرور مورد استفاده قرار می گرفته است. به زودی اطلاعات بیشتری از سری Black Edition گیگابایت منتشر خواهد شد.

سیامک احدی

منبع : zoomit.ir

گیگابایت کامل ترین رده از مادربوردهای سری 9 را روانه بازار ایران خواهد کرد گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات