loading...
مادربورد سری 9 گیگابایت
/section>

گیگابایت تا کنون نام چهار مدل از این سری را اعلام کرده است که عبارتند از Z97X-Gaming G1 WIFI-BK ،Z97X-Gaming 5 ،Z97X-Gaming 3 و H97-Gaming 3. این مدل ها که از چیپ ست های Z97 و H97 بهره می برند، برای اولین مرحله عرضه مادربوردهای سری 9 در نظر گرفته شده اند و در ماه های آینده مدل های دیگری نیز به آنها اضافه خواهد شد.

از جمله مهم ترین امکانات این سری از مادربوردها می توان به پشتیبانی از چند کارت گرافیک با اتصال SLI و Crossfire اشاره کرد که برای تامین نیازهای گرافیکی گیمرهای حرفه ای قابلیت مهمی به شمار می رود. همچنین این مادربوردها از شبکه Killer E2200 و صدای 115 دسی بلی با پشتیبانی از فن آوری AMP-UP گیگابایت بهره می برند. البته مادربورد Z97X-Gaming G1 WIFI-BK که قدرتمندترین مدل از این سری به شمار می رود، به یک چیپ شبکه Intel i217V و پردازنده صوتی Creative Core 3D نیز مجهز است. این مادربورد از سری Black Edition گیگابایت به شمار می رود که مقاومت بسیار بالایی دارند.

مقاله مرتبط:

  • مروری بر فن آوری Ultra Durable؛ راز دوام، پایداری و مقاومت مادربردهای گیگابایت
  • مادربوردهای سری 9 گیگابایت، با سرعت بیش از یک گیگابایت در ثانیه، اوایل خردادماه روانه بازار کشور می گردد

اما یکی از برترین نکات مثبت در مورد این مادربوردها سطح قیمت تائید شده برای آنها است. در نسل های گذشته اکثر مادربوردهای حرفه ای گیمینگ گران قیمت بودند و همه کاربران توانایی خرید آنها را نداشتند. اما گیگابایت برای این نسل جدید، مادربوردهای سری گیمینگ خود را به گونه ای طراحی کرده است که علاوه بر ارائه قابلیت های حرفه ای، قیمت مناسبی نیز داشته باشند. به این ترتیب که مادربوردهای ذکر شده از حدود پانصد هزار تا یک میلیون و چهارصد هزار تومان در بازارهای داخلی کشور قیمت خواهند داشت. همچنین تمامی این مدل ها از سه سال گارانتی آواژنگ برخوردار هستند.

سیامک احدی

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات