سیاه پوشان گیگابایت
/section>

گیگابایت مادربوردهای سری 9 خود را به سه دسته اصلی تقسیم بندی کرده است که عبارتند از Gaming، Overclocking و Ultra Durable. گیگابایت تعدادی مادربورد از این 3 دسته انتخاب کرده و اقدام به تست 168 ساعت مقاومت آن ها برای اولین بار نموده است و این سری از مادربوردهای خود را Black Edition نامگذاری کرده است. مادربوردهایی که در این دسته بندی قرار می گیرند پسوند BK را در انتهای نام خود دارند و از پایداری و مقاومت بالاتری نسبت به دیگر مادربوردها برخوردارند. طراحی این مادربوردها بر پایه چیپ ست Z97 و سوکت LGA1150 صورت گرفته است اما برای سیستم های سرور و Workstationهای کوچک که معمولا روزها بدون وقفه روشن هستند و فشار کاری طولانی مدت را تحمل می کنند، گزینه های فوق العاده ای به شمار می روند.

گیگابایت برای تست و نگهداری این مادربوردهای خاص یک ساختمان جداگانه در کشور تایوان در نظر گرفته است که در آن به انجام تست 168 ساعته مادربوردهای سری Black Edition می پردازد. تنها مادربوردهایی که بتوانند از این تست های سنگین و طولانی مدت عبور کنند از این ساختمان خارج می شوند و برای فروش وارد بازار می گردند. این تست ها به منظور اطمینان از کارکرد دقیق و پایدار این مادربوردها حتی در مدت زمان های طولانی و تحت فشار کاری بسیار بالا صورت می گیرد. گیگابایت برای اطمینان دادن به کاربران یک برگه گواهینامه رسمی را در جعبه این مادربوردها قرار داده که توسط مدیر عامل شرکت امضا شده است. این کمپانی تا کنون سه مدل مادربورد از سری Black Edition روانه بازار کرده است که Z97X-GAMING G1 WIFI-BK، Z97X-UD5H-BK و Z97X-UD3H-BK نام دارند که اولین مدل از سری Gaming و دو مدل بعدی از سری Ultra Durable هستند.

در حال حاض دو مدل Z97X-GAMING G1 WIFI-BK و Z97X-UD3H-BK در ایران موجود هستند که مدل اول بیشتر برای گیمرها و مدل دوم برای کاربران عمومی تر طراحی شده است. آن دسته از کاربرانی که فشار کاری زیادی روی مادربوردهای خود وارد می کنند، می توانند این دو مدل مادربورد را با سه سال گارانتی آواژنگ از بازارهای کامپیوتری سراسر کشور خریداری کنند.

سیامک احدی

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات