اولین هارددیسک ۳ ترابایتی ۲.۵ اینچی توشیبا معرفی شد -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اولین هارددیسک ۳ ترابایتی ۲.۵ اینچی توشیبا معرفی شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

توشیبا از هارددیسک های ۲.۵ اینچی خود با ظرفیت ۳ ترابایت رونمایی کرد. این HDD پرظرفیت ترین محصول تولیدی توشیبا در این فرم فکتور تا امروز است.

 توشیبا برای اولین بار هارددیسک های ۲.۵ اینچی خود را با ظرفیت سه ترابایت روانه ی بازار می کند. براساس اطلاعات منتشر شده، این کمپانی با بهبود فناوری PMR یا فناوری ضبط مغناطیس عمودی، موفق شده تا ظرفیت هریک از دیسک های مورد استفاده را به ۷۵۰ گیگابایت افزایش دهد که در مجموع ظرفیت کل چهار دیسک مورد استفاده به سه ترابایت رسیده است. این درایو برای استفاده در فضای محدود با نیاز به فضای ذخیره سازی با ظرفیت بالا، بهترین گزینه است.

ظرفیت بالا در کنار حجم کمتر تنها مزایای این هارد نیست، چراکه انرژی مورد نیاز این هارد نیز کاهش یافته است. این هارددیسک انرژی کمتری را در مقایسه با هاردهای دو ترابایتی مصرف می کند. هارددیسک ۳ ترابایتی توشیبا با مدل MQ03ABB300 از اول ماه می سال جاری میلادی روانه ی بازار خواهد شد.

حسین خلیلی صفا

منبع : zoomit.ir

اولین هارددیسک ۳ ترابایتی ۲.۵ اینچی توشیبا معرفی شد گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات