loading...
ال جی مانتیوری خمیده با رزولوشن 4K و نسبت تصویر ۲۱ به ۹ معرفی کرد -
مانیتور خمیده ی 4K ال جی

ال جی طبق عادت همیشگی خود در آستانه ی برگزاری نمایشگاه CES 2015 ٬ محصولاتی را که در این نمایشگاه به تماشای عموم خواهد گذاشت، معرفی می کند. پس از تلویزیون های اولترا اچ دی، حال این کمپانی سری مانیتور های خمیده ی خود را با رزولوشن 4K و نسبت تصویر ۲۱ به ۹ معرفی کرد.

 ال جی با معرفی مانیتورهای فوق عریض خود که از رزولوشن 4K بهره می برند، گیمرها، طراحان گرافیک و کاربرانی را که روزانه با تعداد زیادی پنجره ی باز در دسکتاپ کار می کنند، هدف قرار داده است. ال جی حتی این مانیتور را به گونه ای طراحی کرده که می توان چهار دستگاه از این مانیتور را در بالا و کنار هم گذاشت و بصورت اکستند شده از آنها استفاده کرد. در این حالت رزولوشن کلی نمایشگر تشکیل شده٬ بیشتر از اولترا اچ دی می شود.

اولین دستگاه از سری مانیتورهای فوق عریض ال جی٬ 34UM67 نام دارد که از فناوری فری سینک AMD نیز بهره می برد تا گیمرها بدون مشکلی به انجام بازی ها در این مانیتور بپرازند. براساس اطلاعات ارائه شده توسط ال جی٬ این مانیتور علاوه بر در اختیار گذاردن دید وسیع تر به دلیل نسبت تصویر ۲۱ به ۹، کنتراست تصویر بالایی نیز دارد و می تواند در زمان انجام بازی ها بسیار راهگشا باشد.

ال جی مانتیوری خمیده با رزولوشن 4K و نسبت تصویر ۲۱ به ۹ معرفی کرد -

34UC97 ال جی نیز اولین مانیتور این کمپانی با نسبت تصویر ۲۱ به ۹ است که با رزولوشن ۳۴۴۰ در ۱۴۴۰ روانه ی بازار خواهد شد. علاوه بر گیمرها، طراحان گرافیک و عکاسان نیز می توانند از این مانیتور برای انجام امور روزانه ی خود استفاده کنند. پنل IPS مورد استفاده در این مانیتورها زاویه ی دید ۱۷۸ درجه ای دارد و می تواند ۹۹ درصد از طیف رنگ های sRGB را پوشش دهد.

آخرین مانیتور از این سری 34UC87M است. این مانیتور نیز با نسبت تصویر ۲۱ به ۹، نمونه ای است که می توان با استفاده از چندین دستگاه از آن، مانیتور بزرگ تری ساخت.

در نهایت، مانیتور  Digital Cinema 31MU97 با رزولوشن ۴۰۹۶ در ۲۱۶۰ است که ۹۹.۵ درصد از طیف رنگ اَدوبی را پوشش می دهد و می توان آن را بهترین انتخاب برای تدوین کنندگان ویدئو خواند. ال جی هنوز قیمت مانیتور های خود را اعلام نکرده است. این محصولات برای اولین بار در نمایشگاه CES 2015 به نمایش گذاشته خواهند شد.

حسین خلیلی صفا

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
loading...
تبلیغات