هم اکنون تنها گوشی های هوشمند بالا رده کمپانی های مختلف در نسخه هایی به مقدار حافظه ذخیره سازی ۱۲۸ گیگابایت مجهز می شوند، اما سامسونگ در آینده ای نه چندان دور گوشی های هوشمند مختلف خود در رده های مختلف را به حافظه های ذخیره سازی بالاتر مجهز می کند.

سامسونگ به تازگی چیپ حافظه ۳ بیتی در هر سلولی معرفی کرده که مژده آمدن مقدار حافظه ذخیره سازی ۱۲۸ گیگابایت را به گوشی های هوشمند مقرون به صرفه و میان رده بازار می دهند.

سامسونگ این حافظه های ذخیره سازی را بر اساس تکنولوژی eMMX ساخته که در بیشتر گوشی ها نیز دیده می شود و به زودی تولید انبوه آن را شروع می کند. البته کمپانی کره ای از فُرمت بسیار سریع UFS برای ساخت حافظه ذخیره سازی گلکسی اس 6 استفاده کرده است.

تکنولوژی eMMX که در ساخت چیپ های ذخیره سازی جدید ۱۲۸ گیگابایتی توسط سامسونگ به کار گرفته شده می تواند سرعت خوانده شدن متوالی ۲۶۰ مگابایت بر ثانیه را برای اطلاعات شما تضمین کند که هیچ جای شکایتی در مقایسه با UFS باقی نمی گذارد.

هنوز صحبتی از زمان عرضه این حافظه های ذخیره سازی به میان نیامده و احتمالا باید مقداری صبر کنیم تا بتوانیم در بین دستگاه های میان رده نیز، گوشی هوشمندی با مقدار حافظه ذخیره سازی ۱۲۸ گیگابایت انتخاب کنیم.

امین فیض پور

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات