سامسونگ با ترکیب حافظه ی رم و فلش | تولید ماژول های ePoP را آغاز کرد -

سامسونگ با ترکیب دو ماژول سخت افزاری کلیدی مورد استفاده در گوشی های هوشمند، محصولی با نام ePoP  تولید کرده که استفاده از آن فضای درون گوشی های هوشمند را ۴۰ درصد بهبود می دهد. سامسونگ تولید انبوه حافظه های ePoP را آغاز کرده است.

سامسونگ تولید انبوه اولین حافظه های موسوم به ePoP را که در اصل Embedded Package on Package نام دارند، رسما آغاز کرده است. سامسونگ با ترکیب دو المان اصلی سخت افزاری کلیدی مورد استفاده در گوشی های هوشمند پرچمدار، فضایی ۴۰ درصدی را در اختیار تولیدکنندگان قرار داده است.

سامسونگ اخیرا نیز راهکار مشابهی را نیز برای استفاده در گجت های پوشیدنی مورد استفاده قرار می دهد. این محصول که حافظه ی گجت های پوشیدنی نام دارد، از یک DRAM، کنترلر و حافظه ی فلش NAND روی یک تراشه بهره می برد که می توان از آن روی پردازنده ی اصلی استفاده کرد.

یکی از مواردی که استفاده از ePoP را در گوشی های هوشمند به یک مشکل تبدیل کرده، حساسیت حافظه ی فلش به گرما است. همانطور که می دانید استفاده پردازنده های مورد استفاده در گوشی های هوشمند بسیار سریع تر و پرقدرت تر از پردازنده های مورد استفاده در گجت های پوشیدنی است و از این رو گرمای تولید شده نیز بسیار بیشتر است.

سامسونگ با ترکیب حافظه ی رم و فلش | تولید ماژول های ePoP را آغاز کرد -

سامسونگ در ePoP های توسعه یافته برای گوشی های هوشمند از وجود یک LPDDR3 DRAM سه گیگابایتی در کنار حافظه ی ۳۲ گیگابایتی eMMC و یک کنترلر در یک مجموعه بهره می برد. حافظه ی ۳ گیگابایتی LPDDR3 قادر است داده ها را با نرخ ۱٫۸۶۶ مگابایت در ثانیه ردو بدل کند و از پهنای باند ۶۴ بیتی نیز بهره می برد.

می توان این حافظه را روی پردازنده ی اصلی گوشی هوشمند قرار داد که از این رو میزان زیادی از فضا در طراحی داخلی گوشی آزاد می شود. برای مقاومت این حافظه ها در برابر گرمای تولید شده، از مواد خاصی استفاده می شود که در برابر حرارت مقاوم است.

بزرگ ترین مزیت استفاده از این حافظه ها آزاد شدن فضای درونی است که تولیدکنندگان می توانند با استفاده از آن باتری بزرگ تری را درون گوشی هوشمند قرار دهند. سامسونگ اعلام کرده که در آینده این حافظه ها را از نظر عملکرد و کارایی بهبود خواهد داد.

حسین خلیلی صفا

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات