انویدیا ۷۶ درصد از بازار پردازنده های گرافیکی را در دست دارد -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد انویدیا ۷۶ درصد از بازار پردازنده های گرافیکی را در دست دارد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

نام انویدیا با پردازنده های گرافیکی گره خورده است. این کمپانی در حال حاضر ۷۶ درصد از بازار پردازنده های گرافیکی را در اختیار دارد و موفق شده در این بازی رقیب قدر خود، AMD را تا حدودی از میدان رقابت خارج کند.

براساس گزارش منتشر شده توسط موسسه ی جان پدی (John Peddie) انویدیا سهم عمده ی بازار پردازنده های گرافیکی را از آن خود کرده است. آمارهای منتشر شده توسط JPR نشان از این دارد که در سه ماهه ی سوم سال ۲۰۱۴، انویدیا ۷۶ درصد از سهم بازار پردازنده های گرافیکی را مال خود کرده و AMD تنها ۲۴ درصد از این بازار را به خود اختصاص داده بود. کمپانی های Matrox و S3 نیز تقریبا از بازار خارج شده اند.

JPI میزان فروش و سهم هر کمپانی در زمینه ی کارت های گرافیک عرضه شده را نیز در گزارش خود منتشر کرده است. کارت های گرافیک در ابزار های مختلفی از جمله دسکتاپ ها، سرور ها و سایر ابزار ها مورد استفاده قرار می گیرد. براساس گزارش JPR میزان عرضه ی کارت های گرافیک در مقایسه با سه ماهه ی دوم ۲۰۱۴ با کاهش ۰.۶۸ درصدی روبرو شده و به ۱۲.۴ میلیون عدد رسیده است.

AMD در مقایسه با سه ماهه ی پیش از آن کاهشی ۱۶ درصدی را تجربه کرده، در حالی که عرضه ی کارت های گرافیک انویدیا ۵.۵ درصد افزایش یافته است.

حسین خلیلی صفا

منبع : zoomit.ir

انویدیا ۷۶ درصد از بازار پردازنده های گرافیکی را در دست دارد گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات