انویدیا ۷۶ درصد از بازار پردازنده های گرافیکی را در دست دارد -

نام انویدیا با پردازنده های گرافیکی گره خورده است. این کمپانی در حال حاضر ۷۶ درصد از بازار پردازنده های گرافیکی را در اختیار دارد و موفق شده در این بازی رقیب قدر خود، AMD را تا حدودی از میدان رقابت خارج کند.

براساس گزارش منتشر شده توسط موسسه ی جان پدی (John Peddie) انویدیا سهم عمده ی بازار پردازنده های گرافیکی را از آن خود کرده است. آمارهای منتشر شده توسط JPR نشان از این دارد که در سه ماهه ی سوم سال ۲۰۱۴، انویدیا ۷۶ درصد از سهم بازار پردازنده های گرافیکی را مال خود کرده و AMD تنها ۲۴ درصد از این بازار را به خود اختصاص داده بود. کمپانی های Matrox و S3 نیز تقریبا از بازار خارج شده اند.

JPI میزان فروش و سهم هر کمپانی در زمینه ی کارت های گرافیک عرضه شده را نیز در گزارش خود منتشر کرده است. کارت های گرافیک در ابزار های مختلفی از جمله دسکتاپ ها، سرور ها و سایر ابزار ها مورد استفاده قرار می گیرد. براساس گزارش JPR میزان عرضه ی کارت های گرافیک در مقایسه با سه ماهه ی دوم ۲۰۱۴ با کاهش ۰.۶۸ درصدی روبرو شده و به ۱۲.۴ میلیون عدد رسیده است.

AMD در مقایسه با سه ماهه ی پیش از آن کاهشی ۱۶ درصدی را تجربه کرده، در حالی که عرضه ی کارت های گرافیک انویدیا ۵.۵ درصد افزایش یافته است.

حسین خلیلی صفا

منبع : zoomit.ir

انویدیا ۷۶ درصد از بازار پردازنده های گرافیکی را در دست دارد گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات