با آداپتور Manfrotto آیپد خود را به کنترلر دوربین DSLR تبدیل کنید -

کمپانی Manfrotto که در زمینه ی تولید تجهیزات عکاسی اعم از سه پایه ها و کیف های مخصوص دوربین فعالیت می کند، آداپتوری ساخته که با استفاده از آن می توان آیپد را به ریموت کنترلر دوربین های DSLR نیکون و کانن تبدیل کرد.

 کمپانی مانفروتو این بار هنر مهندسی خود را نه در تولید سه پایه ها و کیف های عکاسی، بلکه در طراحی آداپتوری نشان داده که می توان با استفاده از آن دوربین DSLR را به آیپد متصل کرد و آیپد را به جای یک کنترلر ریموت برای دوربین های کانن و نیکون مورد استفاده قرار داد. این آداپتور بی سیم نیست، اما می توان با استفاده از آن انواع قابلیت ها نظیر تنظیمات دیافراگم، فوکوس دستی و سایر امکانات دوربین را بصورت مجازی کنترل کرد. ضمنا با استفاده از آیپد می توان از وجود صفحه ی نمایش بزرگ این تبلت نیز به عنوان ویوفایندر بزرگی که روی هیچ دوربینی یافت نمی شود، استفاده کرد.

البته قیمت استفاده از این قابلیت چندان پایین نیست و برای بهره گیری از آن باید ۵۰۰ دلار پرداخت کنید. این محصول در ماه ژوئن روانه ی بازار خواهد شد و با توجه به قیمتش می توان آن را محصولی جذاب برای عکاسان حرفه ای خواند که نیازشان به استفاده از کامپیوتر و اتصال آن به دوربین را از بین می برد.

حسین خلیلی صفا

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات